В Україні виявили небезпечну екзотичну хворобу, яку привезли з-за кордону

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лихоманка Західного Нілу може призвести до ураження нервової системи.

В Україні попередньо підтверджений випадок гарячки Західного Нілу. Чоловік привіз хворобу з Кіпру. Вона передається через укуси комарів – це вже четвертий випадок, зафіксований в Україні.

Європейський центр профілактики і контролю захворювань повідомляє про незвичне зростання кількості хворих на території Європи. На тлі попередніх років ріст вражає, а сезон розповсюдження хвороби закінчується лише у жовтні. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Відпочинок українця на Кіпрі закінчився в реанімації Олександрівської лікарні. У нього попередньо підтвердили гарячку Західного Нілу.

"У пацієнта є така підозра, є вірогідність. Один із аналізів уже позитивний, тому ми маємо підтвердити ще другим аналізом і підтвердити остаточно захворювання", - каже лікар.

До медиків він потрапив із запаленням мозку і лише згодом у нього запідозрили екзотичну хворобу.

"В нього був головний біль, нудота, блювота, шаткість. Він був на Кіпрі, там у нього були ознаки захворювання".

Гарячка може протікати без симптомів, а може маскуватися під звичайну застуду. Тобто різко підвищується температура, відчувається головний біль, нудота, слабкість. Хвороба небезпечна своїми ускладненнями.

"Іде ушкодження нервової системи. Лихоманка Західного Нілу не має специфічного лікування і специфічної сироватки, щоб зробити профілактику".

Лихоманка Західного Нілу
ТСН.ua

Головне джерело інфекції - 17 різновидів птахів, серед яких є голуби та ворони. Також - щури і кажани. Однак переносниками гарячки Західного Нілу є кліщі та комарі.

"Комаха кусає хворого птаха, одразу попадає в кров вірус. Якщо інфікований комар кусає людину, то він може передати разом з укусом комара, може передатися вірус".

Цьогоріч у європейських країнах спостерігається шалене зростання кількості хворих на гарячку Західного Нілу. Це пов'язано з аномально високою температурою і зливами влітку. Така погода сприяє розповсюдженню комарів. Найбільше випадків в Італії - 300 хворих, із них 13 померло. Постраждали Румунія, Греція, Австрія, Франція, Угорщина. Усього зафіксовано 700 хворих. У Сербії від гарячки Західного Нілу загинули 26 людей.

Власниця турагенції пані Марина, попереджає своїх клієнтів - цю інфекцію можна підхопити у країнах Середземномор'я та в Африці.

"Особливо це Кенія, Малі, Джибуті, Танзанія. Не треба відкидати таку країну як Таїланд. Вона теж небезпечна. Та навіть Єгипет".

Вакцини від хвороби не існує.

"Коли ми відпочиваємо в цих країнах, то в першу чергу треба захищатись від укусів комарів, треба використовувати репіленти, москітні сітки тощо".

Наразі українцю вже ніщо не загрожує. За кілька днів медики обіцяють перевести його до інфекційного відділення.

Сезон розповсюдження хвороби закінчиться лише у жовтні, коли суттєво зменшиться кількість комарів.

Інна Лебеденко, Ірина Маркевич

ВідеоВ Україні попередньо підтвердили випадок лихоманки Західного Нілу

В Україні попередньо підтверджений випадок лихоманки Західного Нілу. Чоловік привіз хворобу з Кіпру. Ця хвороба передається через укуси комарів – це вже четвертий випадок зафіксований в Україні. Європейський центр профілактики і контролю захворювань повідомляє про незвичний ріст кількості хворих на території Європи. 

В Україні попередньо підтвердили випадок лихоманки Західного Нілу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції