Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні визначили міста з найбруднішим повітрям та дослідили ситуацію в Києві

Стан повітря в Україні перебуває в межах, притаманних на цю пору року.

В Україні проведуть масові вимірювання забруднення повітря. Це викликано панікою через повідомлення про нібито значне забруднення. Насправді ж показники нинішніх вимірювань аномалій не фіксують.

Про це йшлося на екстреній нараді Міністерства енергетики та захисту довкілля, Укргідрометцентру, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної геофізичної обсерваторії.

За даними від Укргідромедцентру, концентрації оксиду вуглецю в період від 15 до 21 жовтня в атмосферному повітрі більшості міст України залишались у звичних параметрах. Проте це не означає, що повітря в українських містах чисте. Джерелом забруднювальних речовин у містах є переважно автомобільний транспорт, а у великих промислових містах – викиди підприємств.

В Укргідрометцентрі та ДСНС запевняють, що стан повітря в Україні перебуває в межах, притаманних на цю пору року. Тобто підстав для хвилювання про значні додаткові джерела забруднення повітря немає. Водночас було зафіксовано перевищення викидів за деякими забруднювальними речовинами в усіх промислових містах України, зокрема Маріуполі, Дніпрі, Кам’янському, Запоріжжі та інших.

Держекоінспекція спільно зі спеціалістами санітарно-гігієнічної хімічної лабораторії Київського міського лабораторного центру МОЗ України провели лабораторні дослідження забруднювальних речовин у приземному шарі атмосферного повітря Києва. 23 жовтня дослідили концентрацію за п'ятьма показниками - вуглецю оксиду, азоту діоксиду, сірчистого ангідриду, сірководню та аміаку. Варто зазначити, що норма індексу забруднення повітря становить 5,0 мг/м3. Тобто на Русанівській набережній немає перевищення за оксидом вуглецю. Показники азоту діоксину та сірчистого ангідриду теж у нормі. Аналогічна ситуація і на Одеській площі та вулиці Заболотного. Біля Великої кільцевої дороги теж показники в нормі.

Водночас центральна геофізична обсерваторія імені Срезневського зафіксувала перевищення середньодобової концентрації СО на Деміївській площі у Києві – 3,5 мг/м3. Це пов’язано з активним трафіком автомобілів на локації. Також там були зафіксовані перевищення середньодобових концентрацій формальдегіду.

Результати досліджень повітря в Києві 23 жовтня 2019 року:

Адреса

Показ № ЗВТ, мг/м3

ГДК м.р., мг/м3

Русанівська набережна, 12/1

 

вуглецю оксид - 0,2÷0,3

5,0

 

азоту діоксиду - 0,01

0,2

 

сірчистого ангідриду - 0,2÷0,3

0,5

Одеської площі, Заболотного, 20

вуглецю оксид - 0,7

5,0

 

азоту діоксиду - 0,01

0,2

 

сірчистого ангідриду - 0,2÷0,3

0,5

Великої кільцевої дороги, 2-з

вуглецю оксид - 0,6

5,0

(супермаркет АТБ)

азоту діоксиду - 0,01÷0,02

0,2

 

сірчистого ангідриду - 0,2÷0,3

0,5

За підсумками наради міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель доручив привести українські показники до європейського формату, аби мати змогу порівнювати якість повітря в Україні та інших країнах. Це займе певний час, адже потрібно переналаштовувати системи. На сучасну ж систему моніторингу коштів не закладено.

Також ще раз масово перевірять стан забруднення повітря – спільно із незалежними лабораторіями.

Планують модернізувати систему моніторингу та переведення його в онлайн. У Міністерстві додали, що у модернізацію державної системи моніторингу повітря кошти не вкладалися роками. Нині показники забираються Державною гідрометеорологічною службою України в двох режимах: у повному - відбір проб здійснюється чотири рази на добу 6 днів на тиждень, неповному - коли відбір проб здійснюється двічі на добу.

Відео Не переконали: хто і навіщо розповсюджує чутки про якість повітря в Україні

У соцмережах люди активно діляться даними різних ресурсів з жахаючими показниками. Звідки Інтернет-користувачі беруть інформацію і чому піддаються  паніці - з'ясовували кореспонденти ТСН.

Не переконали: хто і навіщо розповсюджує чутки про якість повітря в Україні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції