В Україні визначили перелік громадян Білорусі, яким буде надано охорону

В Україні визначили перелік громадян Білорусі, яким буде надано охорону

Такі заходи вжито через загрозу для життя білоруських активістів.

Служба безпеки України та Міністерство внутрішніх справ повинні забезпечити безумовний захист для громадян Республіки Білорусь, які прибули в Україну впродовж останнього року. Таке доручення дав правоохоронцям президент України Володимир Зеленський після трагічної загибелі в Києві голови “Білоруського дому в Україні” Віталія Шишова.

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

Наразі визначено перелік громадян Білорусі, яким забезпечено додатковий супровід їхнього перебування на території нашої країни та охорону.

“Кожен білорус, який може стати ціллю для злочинців у зв’язку зі своєю публічною політичною позицією, має отримати спеціальний і надійний захист. СБУ та МВС повинні відпрацювати чіткий алгоритм оцінки можливих ризиків, а також систему відповідей на ці ризики, щоб усунути будь-яку загрозу для людей”, – цитують у пресслужбі заяву  Володимира Зеленського.

Причиною такого рішення стало отримання правоохоронними органами інформації про можливі загрози для низки білоруських активістів, а також трагічна загибель білоруса Віталія Шишова, який проживав на території України. 

Президент підкреслив, що очікує всебічного розслідування всіх обставин загибелі Віталія Шишова, швидкої та повної перевірки інформації, а також регулярного й достатнього інформування суспільства.

Нагадаємо: 

  • 3 серпня в Києві знайшли повішеним білоруського опозиційного активіста, очільника "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова. Чоловіка розшукували добу: напередодні він вийшов на пробіжку і не повернувся. Наступного ж дня його тіло зі слідами побиття знайшли в Святошинському парку.
  • Поліція розглядає дві версії смерті Шишова: самогубство або навмисне вбивство. Водночас близькі і колеги Шишова переконані, що чоловік не міг накласти на себе руки.
  • Президент України Володимир Зеленський взяв справу під особистий контроль.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація