В Україні вкрали базу даних Національного бюро Інтерполу

Колишній керівник українського Інтерполу заявив, що бюро якийсь час займалося політичними замовленнями і брало участь у бізнес-війнах.

В Україні вкрадено і продано за 5 тисяч доларів невстановленій особі електронну базу даних Національного центрального бюро Інтерполу.

Про це заявив колишній керівник НЦБ Інтерполу в Україні Ростислав Вергелес.

"Я не буду категоричним, але мої джерела цю інформацію підтверджують. Йдеться про базу реєстрації осіб, фірм, автомобілів і предметів мистецтва. Її нібито продали всього за 5 тисяч доларів одному пройдисвітові без певного роду занять. Більш того, начебто виписали йому посвідчення радника Інтерполу", - сказав він.

"В результаті, - зазначив Вергелес, - багато "охоронних" фірм платять цій людині 150-200 доларів за одну перевірку по базі. Тим часом в цьому інформаційному банку даних (до речі, його вели з 1993 року!) є повні відомості про те, на яких підставах проводилися перевірки українського Інтерполу. Зокрема й про те, чому правоохоронці запитували в Бюро інформацію про конкретного суб`єкта - тобто, в чому конкретно підозрювали людину".

Коментуючи нинішню діяльність НЦБ, Вергелес сказав, що йому часто доводиться чути від іноземних колег нарікання на те, що українське Бюро не бажає здійснювати жодних дій у напрямі співпраці.

"Більш того, умудрилися "поховати" навіть домовленості з Євросоюзом про постачання коштовного високотехнологічного устаткування", - сказав екс-керівник.

Пояснюючи це, Вергелес припустив, що якийсь час бюро займалося "політичними замовленнями". "Крім того, за чутками, брало участь в бізнес-війнах. Наприклад, за винагороду від конкурентів здійснювали незаконні перевірки іноземних бізнес-структур", - додав він.

Нагадаємо, з 17 серпня 2009 року Інтерпол заявив про готовність надавати доступ до розміщеної в інтернеті бази даних крадених творів мистецтва, що включає зараз 34 тисячі розшукуваних об'єктів.

Читайте також:

В Україні розробили паспорт для безвізового в'їзду у 188 країн

Колишнього главу Інтерполу судять за корупцію

Японський офіцер продав особисті дані 140 тисяч військовослужбовців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: