Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні вперше було звільнено засудженого до довічного ув'язнення: він убив сімох людей

Чоловіка катували міліціонери, тож він повністю втратив зір.

У Вінницькій області апеляційний суд звільнив з-за ґрат засудженого до довічного ув'язнення за 13 злочинів 43-річного Олександра Каверзіна.

Відповідне рішення 3 листопада ухвалив апеляційний суд Вінницької області, повідомляє Українська правда з посиланням на портал "Судова влада України".

На думку суду, існує суттєва загроза життю і здоров’ю чоловіка, оскільки Каверзін – інвалід 1 групи. В нього відсутній зір, він страждає від внутрішньочерепного тиску, який може спровокувати інсульт.

Відповідно до рішення Європейського Суду з прав людини від 15 травня 2012 року у справі "Каверзін проти України", було встановлено, що в'язня катували працівники міліції, внаслідок чого він і втратив зір.

Згідно з документом, влада не провела ефективного розслідування за скаргою заявника на катування; у період з січня до вересня 2001 року постраждалому не надавалася адекватна медична допомога у зв’язку з ушкодженням ока.

Також суд керувався рішенням ЄСПЛ у справі "Лорс проти Нідерландів", в якому йдеться про те, що "повна сенсорна ізоляція, поєднана з тотальною соціальною ізоляцією, може знищити особистість та становить форму негуманного поводження, яка не може бути виправдана потребами забезпечення безпеки за будь-яких причин".

Каверзіна звинувачували у вбивстві семи осіб, серед яких – троє працівників міліції. Також він засуджений за нанесення тяжких тілесних ушкоджень, незаконне зберігання вогнепальної зброї, бандитизм та розбій.

ЗМІ зауважують, що суд вирішив звільнити Каверзіна, скориставшись юридичним казусом, згідно з яким в'язнів можна відпустити за станом здоров'я. Примітно, що про засуджених на довічний термін в новій редакції КК України не йдеться.

Залиште свій коментар

Вибір редакції