В Україні вперше проведена операція з порятунку дитини в утробі матері

Пренатальну діагностику роблять для того, щоб відрізнити невиліковні вади від тих відхилень стану здоров'я, при яких людина може жити, а також тих, які можна вилікувати.

Вперше в Україні була проведена операція з порятунку плоду – фетоскопія (ендоскопічна операція усередині матки вагітної жінки). Завдяки подібним операціям ненароджені діти, яким через вади розвитку загрожує неминуча загибель, можуть бути врятовані і з'явитися на світло цілком здоровими, розповів заввідділом медицини плоду столичної клініки Олексій Соловйов.

"Висока точність такої внутрішньоутробної маніпуляції досягається тим, що фетоскопія проводиться під подвійним контролем — ультразвуку (ззовні) і ендоскопу (всередині)", — прокоментував операцію доктор.

За словами Олексія Соловйова, у світі пренатальну діагностику роблять не стільки з метою перервати вагітність у випадку виявлення вад розвитку, скільки для того, щоб відрізнити невиліковні вади (у такому разі виникає питання про переривання вагітності) від тих відхилень стану здоров'я, при яких людина може жити, а також тих, які можна вилікувати після її народження.

"Головна мета медицини плода — максимально точна діагностика і, в разі потреби, внутрішньоутробне лікування плода, якщо виявлено якісь відхилення в його розвитку, до народження. При цьому дуже багато важать погоджені дії з неонатологами, педіатрами, дитячими хірургами, кардіохірургами та іншими вузькими спеціалістами. У результаті цього можна добитися реального зниження перинатальної смертності", — говорить медик.

За його інформацією, частота вад розвитку в середньому складає близько 3,5% від числа новонароджених. Відповідно, в Україні на 530 тисяч пологів за 2009 рік повинно бути приблизно 18 тис. дітей з різними вадами розвитку.

При цьому, на думку Олексія Соловйова, розвиток даного напряму медицини цілком під силу і приватним медичним установам.

"Для розвитку в Україні цього напряму потрібно чітко визначити джерела фінансування та механізми прозорого розподілу грошей між медичними установами за якісно виконану роботу, незалежно від форми власності цих установ, — вважає медик. — На жаль, сьогодні в Україні немає законодавчої бази для того, щоб кошти на лікування держава спрямовувала в ту клініку, в якій найуспішніше лікують ті чи інші патології, а не просто у прірву державних медичних установ. Час уже усвідомити, що форму власності не можна ототожнювати з якістю і рівнем медичної допомоги".

Медицина плоду отримала широке визнання і розвиток в багатьох країнах світу.

Сучасні можливості внутрішньоутробної діагностики і лікування дають шанс для виживання і повноцінного життя після народження в 60 — 90 % випадків виявлених патологій (залежно від складності).

Читайте також:

Канадський дизайнер створив плеєр для вагітних

Немовлята вивчають рідну мову ще в утробі

Немовлята відчувають ритм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: