Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні вперше видали електронне свідоцтво про народження

Новонародженого малюка зареєстрували на планшеті.

У 5-му пологовому будинку столиці перше немовля отримало електронне свідоцтво про народження. Немовляті дали ім’я Нікіфор, він виявився однофамільцем міністра юстиції Павла Петренка, який особисто приїхав реєструвати малюка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Разом з міністром у палату до породіллі та малюка набивається зо два десятки людей – супровід і журналісти. Малюкові три дні, він важить 3 кілограми 400 грамів і у своїх батьків уже третій. Під час реєстрації хлопчик мирно спить і не здогадується, що дані для його першого документа вперше вносять у електронну базу просто в палаті. Реєстратори фотографують медичну довідку, вносять її в базу і з’ясовують у батьків, яке ім’я вибрали дитині. Зареєструвати місце проживання теж можна просто в палаті – це коштує 14 гривень.

ВідеоВ Україні почали видавати електронне свідоцтво про народження

Зареєстрований на планшеті - у такий спосіб сьогодні в пологовому будинку столиці перше немовля отримало свідоцтво про народження просто в палаті. Скільки часу зайняла процедура та як можна отримати електронне свідоцтво – далі у сюжеті.

В Україні почали видавати електронне свідоцтво про народження

Батько Нікіфора задоволений – він прославив сина та зекономив час. "Раніше треба було стояти в чергах, а зараз зручно", - зізнався Андрій Петренко. Така процедура вже найближчим часом буде доступною у 472 пологових будинках, а отримувати під час виписки документ необов’язково. "Можна буде замовити додому за невелику доставку, або у будь-якому відділенні рагсу, в будь-який момент", - пояснив міністр юстиції. Сам він неодружений, але переконує, що швидка електронна реєстрація – додатковий стимул народжувати. Свій заклик повторює тричі: "Кохайтеся, народжуйте, про документи подбає міністерство юстиції".

Майбутні породіллі, аби піти з пологового з готовими документами, мають уже вирішити, які імена будуть у їхніх дітей. За статистикою Мін’юсту, 67% малюків вже мають ім’я коли їх виписують із пологового будинку.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції