Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні вперше встановили пацієнту найменший у світі кардіостимулятор

Прилад зовсім мініатюрний, але суттєво поліпшить якість життя 61-річного чоловіка.

В Інституті серця вперше в Україні в пацієнту вживили найменший у світі кардіостимулятор. Він завбільшки зі звичайну пігулку, а важить менше двох грамів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Повноцінного наркозу для такої операції не робиться, а лиш частково пригнічують свідомість пацієнта. Петро Дмитрович міцно заснув, бо перехвилювався перед операцією і не зміг задрімати вночі. Йому 61 і він вроджений гіпертонік. За останні кілька років серце почало турбувати дедалі частіше, інколи калатало з неймовірною силою, а часом зупинялося. Такий стан міг спричинити інсульт, тому й визріла необхідність встановити кардіостимулятор. Саме цей прилад може контролювати потрібну кількість серцевих скорочень.

ВідеоВперше в Україні пацієнту вживили найменший у світі кардіостимулятор

Він завбільшки зі звичайну пігулку, завважки менше двох грамів. І для його вживлення складні хірургічні операції не потрібні. Девайс коштує дорого. Однак першим десятьом пацієнтам вживлять його безкоштовно. А далі - за наявності коштів. 

Вперше в Україні пацієнту вживили найменший у світі кардіостимулятор

Зазвичай для цього потрібно було робити складну хірургічну операцію, вживлювати під шкіру генератор, а електрод протягнути через судини до серця. Однак Петрові Дмитровичу пощастило – він перший в Україні, кому вживлюють найменший у світі кардіостимулятор. Для того, щоби його встановити, складні розрізи не потрібні. Прилад доставляється до серця за допомогою спеціальної трубки через стегнову вену та прикріплюється на дні серцевого шлуночка. Так само, як і звичайний стимулятор, цей маленький девайс може слугувати від 10 до 14 років, а пацієнт його присутності навіть не відчуватиме. "Якість життя в пацієнта буде значно вища", - каже кардіохірург.

Операція Петра Дмитровича затягнулася – лікарі впродовж години намагалися встановити новий кардіостимулятор, бо підбирали для нього місце. "Ми намагаємося зробити максимально кращі параметри для того, щоб батарея працювала 10 років і більше. І тому ми мали шукати те місце, де будуть найбільш приємні для нас параметри", - пояснив Олександр Грицай. Через кілька хвилин після операції пацієнта завозять у палату, де на нього чекає схвильована дружина. "Дуже рада зараз, що він живий", - зізнається крізь сльози жінка.

Сам чоловік запевняє, що почувається добре та жартує, що проспав усю операцію. І вже будує плани на майбутнє: ніколи не був на морі, тож за першої можливості поїде туди разом із дружиною.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції