В Україні вперше встановлять пам'ятник Льву Троцькому

Щоб залучити туристів, влада міста Бобринці на Кіровоградщині влаштує краєзнавчий музей, одна з кімнат якого буде присвячена Льву Троцькому. У дворі музею встановлять і пам'ятник революціонеру.

Районний центр Бобринець на Кіровоградщині стане першим в Україні містом, що встановив пам'ятник Льву Троцькому. Таким чином земляки революціонера намагаються залучити до свого краю туристів.

"Занепад 1990-х років не залишив районному центру жодної промисловості - наповнювати міську скарбницю майже нічим", - поскаржився мер Бобринця Леонід Кравченко.

Влада міста вважає, що монумент одному з вождів революції 1917 року, уродженцю краю, допоможе залучити до міста туристів, що, у свою чергу, сприятиме поповненню місцевого бюджету.

Рішення встановити пам'ятник Троцькому будо ухвалене ще восени минулого року, і викликало в Україні суперечки: спочатку обурилися націоналісти, за ними висловили невдоволення і представники Компартії. Для перших Троцький - тиран і вбивця, для других - ворог народу №1.

Незважаючи на тиск з різних сторін, мер Бобринця відстоює власний погляд на Троцького.

"Його знають у всьому світі як талановитого політика і публіциста, у нього мільйони послідовників, а його праці вивчають в університетах. Пам'ятник Троцькому є навіть у Мексиці, де він був похований. А в Бобринці, на його батьківщині, немає нічого", - пояснив Кравченко.

Вже знайшлися скульптори і меценати, готові профінансувати виготовлення та встановлення монумента.

Про Троцького в Бобринці та окрузі нагадує небагато. "У центрі міста збереглася будівля магазину, що належав батькові Троцького Давиду Бронштейну. Тут, як і сто років тому, торгують промтоварами. Зберігся фундамент будинку, де часто зупинявся батько Троцького", - розповіла краєзнавець Неля Самборська.

Влада планує влаштувати краєзнавчий музей, одна з кімнат якого буде присвячена Троцькому. У дворі музею встановлять і пам'ятник.

Лейба Бронштейн, відомий під псевдонімом Лев Троцький, народився в 1879 році на півдні України, в селі Янівка тоді ще Херсонської губернії. Враженням від життя в Янівці Троцький присвятив главу в автобіографічній книзі "Моє життя", яка після його смерті стала бестселером в Сполучених Штатах і Великобританії.

Янівка до наших днів не збереглася. На її місці тільки горби та ями, за якими розкидані залишки цегли. За часів Бронштейном там жили чотири сотні людей, була школа і синагога, млин і навіть цегельний завод, що випускав продукцію з фабричним клеймом "Б" - від прізвища Бронштейн. У 90-х все, що залишилося від будівель, як дармовий будівельний матеріал розібрали мешканці навколишніх сіл. У цій місцевості нерідко зустрічаються будівлі, при будівництві яких використовувалися цеглини з літерою "Б".

Як відомо, після смерті Леніна Троцький став лідером лівої опозиції, яка виступала проти політики Сталіна, звинувачуючи його у зраді революційних ідеалів, утисках партійної демократії і бюрократизації. Наприкінці 20-х років НКВС вислала Троцького з країни, а його численних прихильників усередині СРСР у наступні десять років відправили в табори. Аж до початку горбачовської перебудови за зберігання його праць можна було надовго сісти у в'язницю.

20 серпня 1940 агент НКВС завдав удара льодорубом в голову Троцькому, який переховувався від радянської влади в Мексиці. Наступного дня революціонер помер.

Читайте також:

За паплюження Леніна комуністи вимагають відправляти на каменоломні

У рідному місті Сталіна знесли його пам'ятник

У новому підручнику Бандера буде вбивцею, а Сталін - переможцем

Від СБУ вимагають розслідувати смерть Бандери і Троцького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: