Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримських татар

Унаслідок примусової депортації сталінським режимом загинуло від 30 до 45 тисяч татар.

Сьогодні, 18 травня, в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Саме у цей день, у 1944 році, розпочалась примусова депортація кримських татар з півострова до віддалених регіонів СРСР. Сталінським режимом було здійснене примусове виселення з власних домівок більше 191 тисячі татар. Офіційною причиною такого рішення було начебто звинувачення всього народу у тотальному колабораціонізмі з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни.

У результаті депортації у жорстких умовах загинуло близько 8 тисяч кримських татар, ще від 30 до 45 тисяч загинуло у вигнанні.

Лише у 1989 році Верховна Рада СРСР визнала депортацію кримських татар незаконною та злочинною, і їм дозволили повернутись до Криму. Більшість татар скористались такою можливістю, а згодом, після розвалу Радянського Союзу, отримали українське громадянство.

Щороку 18 травня у світі вшановують пам’ять жертв депортації. В Україні у 2014 році цей день офіційно назвали Днем боротьби за права кримськотатарського народу, а вже у 2016 – Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. В той же день український парламент визнав примусову депортацію татар у 1944 році геноцидом.

"Сьогодні весь світ згадує жахливі події 1944 року. Біль кримськотатарського народу – наш спільний біль. Ми ніколи не забудемо злочину радянського режиму. Впевнений, що й сучасні злочинці понесуть покарання за окупацію Кримського півострова, і український Крим знову стане вільним", - заявив президент України Петро Порошенко.

 

Наразі, під час окупації півострову Росією, кримські татари зазнають масових гонінь та переслідувань. Численна кількість активістів перебувають у місцевих "в’язницях", регулярно у представників кримськотатарського народу ФСБ проводить обшуки. Так, у окупованому Сімферополі 17 травня затримали учасників акції "Запали вогник у своєму серці", що відбулася до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

ВідеоУ Сімферополі поліція затримала учасників акції пам'яті про депортацію кримських татар

Нові затримання в окупованому Криму. Як повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Антон Наумлюк, чоловік у цивільному почав знімати учасників акції на камеру і провокувати людей. А згодом почалися затримання. Близько 20 активістів - зокрема, й двох неповнолітніх - забрали до різних дільниць міста, у них взяли відбитки пальців, зразки ДНК, допитували та перевіряли їхні телефони. 

У Сімферополі поліція затримала учасників акції пам'яті про депортацію кримських татар

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції