В Україні всі контрольно-пропускні пункти поступово припиняють роботу. Що відбувається на КПВВ

В Україні всі контрольно-пропускні пункти поступово припиняють роботу. Що відбувається на КПВВ

Фото: УНІАН

Лінію розмежування закрили через поширення коронавірусу.

Через пандемію коронавірусу в Україні всі контрольно-пропускні пункти поступово припиняють роботу. Діятимуть такі правила щонайменше до 3 квітня.

Громадянин України матиме право повернутися додому: або на підконтрольну територію, або на окуповану. Обмежено в'їзд із тимчасово окупованих територій людям без місця реєстрації на вільній землі, йдеться у "Спецкорі" на 2+2.

Так, через пункт перетину лінії розмежування "Майорськ" щодня проходять до восьми тисяч громадян. Сьогодні тут можна побачити переважно мешканців окупованних Горлівки та Донецька. Вони їздять до вільного Бахмута по українські пенсії та ліки, або ж у гості до родичів.Тепер перетнути лінію розмежування в будь-якому напрямку ці люди зможуть лише раз, а повернутися - не раніше 4 квітня.

"Всі громадяни попереджуються, що вони зможуть перетнути лінію розмежування в один бік", - запевняє помічник начальника Краматорського прикордонного загону Ігор Заруднєв і додає: одночасно з упровадженням обмежень, посилюється контроль стану здоров‘я кожного, хто прибуває на КПВВ з окупованої території. Щоправда, найбільше, що тут можуть, виміряти температуру.

"У кого є підозра на захворювання, ми направляємо до медичних працівників", - зазначає Заруднєв.

Подбали військові і про свою безпеку. Поки що інфекція бійців не зачепила, але в разі небезпеки тут знають, що робити. У випадку підозри на коронавірус, бійця на 14 днів доправлять на карантин. А його особисті речі та зброю, аж до боєприпасу, дезінфікують. Навіть якщо позиції під носом у ворога.

Всі контрольно-пропускні пункти поступово припиняють роботу

Всі контрольно-пропускні пункти поступово припиняють роботу

"У разі виявлення у військовослужбовця підозри на коронавірус, такий військовослужбовець доставляється в інфекційне відділення, де уточнюється його епіданамнез. Усіх контактних осіб, які перебували у безпосередньому контакті беруть під посилений медичний нагляд", - розповідає начальник служби медичного забезпечення Об‘єднаних сил Олександр Авраменко.

До військових шпиталів тести на коронавірус наразі не дійшли. Армійці запасаються додатковими медпрепаратами, та готуються розгорнути польові шпиталі на понад двісті військових по всій лінії розмежування.

 

Кореспондент "Спецкор" Дмитро Мороз.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація