Дослідники вважають, що радянська влада майже вдвічі зменшила статистику кількості жертв Голодомору

Попередні дані, встановлені за часи СРСР, могли бути значно занижені.

У Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" вважають, що насправді від страшного голоду, що був штучно створений в Україні в 1932-1933 роках, постраждало значно більше людей, ніж передбачалося.

Жертвами Голодомору 1932-1933 років стали не менше семи млн ​​осіб в Україні і ще не менше трьох млн за її межами, заявила під час прес-конференції 9 січня генеральний директор музею Олеся Стасюк.

UA/EN Посол України в США Валерій Чалий (Valeriy Chaly) провів зустріч з Головою Комітету закордонних справ Палати предс...

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США 6 лютого 2018 р.

Вона зазначила, що остаточну кількість загиблих досі не встановлено. Однак за орієнтир порадила брати висновок, прийнятий за результатами міжнародної конференції "Голодомор 1932-1933 років: втрати української нації", що була проведена два роки тому Музеєм разом з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка.

"У цій резолюції зафіксовано, що наразі кількість втрат від Голодомору складає не менше семи млн ​​в Україні та три млн за її межами. Було рекомендовано, доки не буде встановлено остаточну кількість загиблих, вживати саме ці показники в усіх наукових установах, ЗМІ, в освітній та просвітницькій роботі ", - зазначила Стасюк.

Та закликала демографів та істориків не припиняти роботу зі встановлення правди та враховувати саме "нововиявлені" документи. Оскільки поки що офіційною кількістю загиблих є "законсервовані" в усьому світі 3,9 млн. Ця цифра була названа радянською владою, якій не варто довіряти, оскільки її статистика, скоріш за все, значно занижувалася.

Нагадаємо, у Запоріжжі було знайдено будинок, де під час Голодомору померли сотні малят. Дітей звозили до нього з усього міста і вони помирали в муках зовсім поряд із ситими партійними функціонерами.

ВідеоСмак геноциду. Студенти приготували баланду, яку їли українці в часи Голодомору

Залиште свій коментар