Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дослідники вважають, що радянська влада майже вдвічі зменшила статистику кількості жертв Голодомору

Попередні дані, встановлені за часи СРСР, могли бути значно занижені.

У Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" вважають, що насправді від страшного голоду, що був штучно створений в Україні в 1932-1933 роках, постраждало значно більше людей, ніж передбачалося.

Жертвами Голодомору 1932-1933 років стали не менше семи млн ​​осіб в Україні і ще не менше трьох млн за її межами, заявила під час прес-конференції 9 січня генеральний директор музею Олеся Стасюк.

UA/EN Посол України в США Валерій Чалий (Valeriy Chaly) провів зустріч з Головою Комітету закордонних справ Палати предс...

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США 6 лютого 2018 р.

Вона зазначила, що остаточну кількість загиблих досі не встановлено. Однак за орієнтир порадила брати висновок, прийнятий за результатами міжнародної конференції "Голодомор 1932-1933 років: втрати української нації", що була проведена два роки тому Музеєм разом з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка.

"У цій резолюції зафіксовано, що наразі кількість втрат від Голодомору складає не менше семи млн ​​в Україні та три млн за її межами. Було рекомендовано, доки не буде встановлено остаточну кількість загиблих, вживати саме ці показники в усіх наукових установах, ЗМІ, в освітній та просвітницькій роботі ", - зазначила Стасюк.

Та закликала демографів та істориків не припиняти роботу зі встановлення правди та враховувати саме "нововиявлені" документи. Оскільки поки що офіційною кількістю загиблих є "законсервовані" в усьому світі 3,9 млн. Ця цифра була названа радянською владою, якій не варто довіряти, оскільки її статистика, скоріш за все, значно занижувалася.

Нагадаємо, у Запоріжжі було знайдено будинок, де під час Голодомору померли сотні малят. Дітей звозили до нього з усього міста і вони помирали в муках зовсім поряд із ситими партійними функціонерами.

ВідеоСмак геноциду. Студенти приготували баланду, яку їли українці в часи Голодомору

Залиште свій коментар

Вибір редакції