Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні ввели обов'язкову хвилину мовчання 22 червня

Верховна рада затвердила обов'язкову хвилину мовчання за загиблими у Великій вітчизняній війні, яка відбуватиметься щороку 22 червня о 10:00. 

Верховна рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у день початку Великої вітчизняної війни 22 червня.

Відповідну постанову "Про запровадження в Україні особливої церемонії - проведення 22 червня кожного року Хвилини пам'яті по загиблих у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр." було ухвалено на засіданні 20 травня. Її підтримали 299 депутатів.

Згідно з документом, Кабміну доручено забезпечувати 22 червня кожного року приспущення державного прапору України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.

Також уряд 22 червня кожного року о 10:00 має забезпечувати хвилину мовчання, зупинивши на цей час роботу в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях (крім підприємств, де це не допускається за технологією виробництва), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

Окрім того, 22 червня кожного року Держкомітет телебачення і радіомовлення має забезпечувати обмеження трансляції розважальних програм радіо і телебачення, а також о 10.00 переривати трансляцію передач, ушановуючи пам'ять загиблих у війні.

Нагадаємо, останній закон, який стосувався увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, викликав великий резонанс в Україні.

Тоді перед 9 травня Верховна рада постановила вивішувати на День Перемоги поряд з державним прапором червоний прапор Перемоги (копію штурмового прапору 150-ї ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії, встановленого над будівлею німецького Рейхстагу в Берліні).

У результаті відзначення свята у Львові завершилося масовими сутичками. Проросійські сили та комуністи з Одеси та Криму привезли туди 15-метрову копію червоного прапора, яку урочисту пронесли містом. Зі свого боку, націоналісти провели у Львові демонстративне спалення прапору Перемоги. Між прихильниками обома сил виникли зіткнення, внаслідок яких понад 14 людей отримали травми. Подія спровокувала величезний скандал.

Лідер КПУ Петро Симоненко і губернатор Харківщини Михайло Добкін після подій заявили про намір 22 червня, у річницю початку Великої Вітчизняної війни, відвідати Львів для участі у жалобних заходах.

Читайте також:

Мер Львова пообіцяв відвести Симоненка і Добкіна до тюрми

Тягнибок: по Львову з червоними прапорами ніхто ніколи не ходив

Львів готується до повторення подій 9 травня

Українські комуністи повезуть до Львова російських для "боротьби з нечистю"

Залиште свій коментар

Вибір редакції