Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні вже п’ятеро людей загинули під час паління сухостою

Надзвичайники закликають не палити траву, але й дають поради для порушників

Лише за останні дні в Україні п'ятеро людей стали жертвами власної необачності, бо палили сухостій та загинули у вогні, йдеться в ТСН.16.45.

У Полтаві жінка розпалила багаття, те перекинулося на неї, коли приїхали рятувальники, вона вже була без ознак життя. Дві бабусі згоріли на Сумщині  - теж палили сухостій, від диму їм стало зле, вони втратили свідомість і впали у вогонь. Чоловіка, який теж вирішив прибрати на городі і запалив траву, ще живим застала "швидка", але від тяжких опіків він помер уже в лікарні. 

Схожий випадок стався на Житомирщині - жертвою вогню стала 81-річна бабуся. Сусіди і досі не можуть отямитися, у них на очах баба Галя згоріла живцем. Сусідка померлої пригадує, велосипедом їхала повз будинок старенької, коли біля дороги помітила її саму - жінка лежала на землі, на ній вже горів одяг, вона була без  свідомості. Сусіди викликали швидку та доставила жінку в лікарню, але опіки виявилися надто тяжкі, вона померла.

Ця трагедія селян нічому не навчила, вони і далі палять сміття. Староста запевняє,  палять, бо вивозити дорого та й нікуди, а жити зі смітником  під  боком не хочуть.  «Я знаю, що порушеня, сто відсотків, що мене «штрафануть». Я знаю, що пожежа, а як інакше? Як його прибрати?» - каже сільський староста с.Заньківка Андрій Демешок.

Палії навипередки переконують, ситуація під контролем, але рятувальники кажуть, що вітер робить вогонь непередбачуваним. З початку весни на Житомирщині дві людини померли,  ще дві -  отримали тяжкі опіки через сухостій. «Вогонь розведений у вітряну погоду миттєво перекидається на значні  площі.  Це може бути і  сто, і двісті метрів. Інколи люди розводять багаття за межею городу, щоб прибрати, а вже за кілька хвилин займається обійстя», - переконує керівник прес-служби ДСНС у Житомирській області Оксана Ковальчук.

Надзвичайники благають не палити траву. Якщо ж раптом, вогонь потрапив на одяг, не бігти, як це роблять зазвичай, а лягати на землю і кататися по траві. Так опіків буде менше.

Залиште свій коментар

Вибір редакції