В Україні щодня зростає кількість квартирних пограбувань: поради експерта

Дата публікації
Перегляди
8305
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні щодня зростає кількість квартирних пограбувань: поради експерта

Фото: Unsplash

Найголовніша порада - дружити з сусідами.

Кількість квартирних пограбувань щодня зростають. Тільки в столиці за перші три місяці цього року їх відбулося майже 8 тисяч. Та на тлі цього більшає й кількість охоронних компаній, людям начебто з ними безпечніше, тож і послугами їхніми користуються.  "Сніданок з 1+1" дізнавався, чи врятують сигналізація та датчики руху у квартирі ваші речі від грабунку.

Тільки за минулий рік квартирних крадіжок в Україні зафіксували понад 20 тисяч. Така невтішна статистика щороку тільки росте. Експерт з безпеки каже, що на це є свої причини.

"Звільнилися багато ув'язнених, яких садили ще в 90-х роках. А люди стали більш безтурботні по відношенню до свого майна. Розвиток соціальних мереж, в яких люди викладають всю можливу інформацію про себе", - каже експерт з безпеки Руслан Болгов.

Також в крадійському тренді новобудови, саме до них прямують за легкою наживою. Там набагато простіше і швидше що-небудь вкрасти. Сусіди практично одне одного не знають. Тому Руслан радить: "Поставте муляж камери, якщо ви не можете дозволити собі відеоспостереження. Повісьте оголошення про те, що квартира перебуває під охороною. Злодій не буде перевіряти, чи дійсно вона під охороною, чи ні. Ну і найголовніше: дружіть з сусідами".

А якщо їдете у відпустку, то не викладайте фото у соцмережі, адже так злодії точно знатимуть, що вдома вас немає. І знову ж таки, підтримуйте гарні стосунки із сусідами.

"Нехай вони періодично приходять і за принципом фільму "Один вдома" роблять вигляд, що вони там знаходяться. Включення або виключення світла, полив квіточок, тварин погодувати", - пояснює експерт.

А от якщо усе ж таки вирішили звернутися за допомогою до охоронних фірм, то зверніть увагу на найпростіші речі. "Статус цієї охоронної компанії, скільки років вона на ринку, як вона себе зарекомендувала. Відгуки", - розповідає він.

Коштує у середньому така охорона від 300 гривень на місяць. Ще за встановлення спеціального обладнання доведеться віддати від чотирьох тисяч. Та мало хто знає - у таких фірм обов'язково має бути матеріальна відповідальність, якщо ваше майно від крадіжки вони врятувати не змогли. Саме цим і варто керуватися, обираючи своєму житлу надійну охорону.

Нагадаємо, 1 липня повідомлялося, що сезони відпусток і масових квартирних крадіжок традиційно в Україні розпочинаються водночас. Злодії вистежують помешкання, залишають на дверях та поштових скриньках позначки, а потім пробираються в оселі, зламуючи замки або взагалі через вікна.

Як захистити свою квартиру від пограбувань

Як захистити свою квартиру від пограбувань

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8305
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація