В Україні з кризою борються звільненнями

94% компаній у всьому світі зменшують витрати на персонал. В Україні найпоширеніший спосіб оптимізації – звільнення.


Було опитано голів 123 компаній світу в різних галузях економіки. Учасники опитування відзначили, що з 2009 року більшість компаній буде жити за урізаними бюджетами. Крім того, якщо ситуація на ринку буде погіршуватися, то у лютому-березні продовжиться скорочення видатків на персонал.

В Україні найпоширеніший спосіб оптимізації видатків – звільнення, вважає Кшиштоф Ліпка, партнер відділу податкових та юридичних послуг PricewaterhouseCoopers в Україні.

"Цей підхід дуже недалекоглядний, оскільки не бере до уваги майбутні витрати на найм і навчання нового персоналу", — відзначив він.

Це підтверджує й опитування серед керівників українських компаній. Так, у страховій компанії "Оранта" два місяці тому прийняли програму антикризових заходів, в якій, зокрема, було враховано і скорочення однієї тисячі обслуговуючого персоналу (з 10 тисяч людей) по всій Україні.

Ще один спосіб заощадити на персоналі — скоротити витрати на його навчання. "Ми були вимушені скоротити зовнішні програми з навчання, а також жорсткіше лімітуємо службові витрати, такі як бензин, мобільний зв'язок", — відзначає Павло Зможний, директор компанії з виробництва фарб "Капарол Україна".

Водночас фахівці кажуть, що зараз на ринку багато вільних хороших фахівців і вдалий момент для того, щоб набрати хорошу команду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: