В Україні з розмахом відсвяткують ювілей стахановського руху

Парламент доручив розробити масштабний план заходів до святкування 75-річчя стахановського руху на державному рівні.

Верховна рада ухвалила рішення про відзначення на державному рівні 75-річчя стахановського руху. Розробити план заходів з цієї нагоди доручили прем'єру Юлії Тимошенко.

Відповідну постанову підтримали 336 народних обранців. До визначної дати вони вимагають провести урочистості та культурно-масові заходи. Зокрема, безпосередньо у місті Стаханов Луганської області.

Кабмін тепер має розробити план вшанування на місцях ветеранів праці та передовиків виробництва; створення і оснащення медичних реабілітаційних центрів для шахтарів, ветеранів праці та інвалідів; впорядкування пам'ятних місць і пам'ятників, пов'язаних з історією стахановського руху тощо.

Місцевим органам влади депутати рекомендували здійснити усі необхідні заходи щодо відзначення ювілею стахановського руху, у тому числі, надавати дієву допомогу у святкуванні ювілею громадським, професійним та ветеранським об'єднанням.

Пропонується також ввести всеукраїнське змагання "За високі досягнення в праці" з нагоди 75-річчя стахановського руху.

Нагадаємо, шахтар Олексій Стаханов - новатор вугільної промисловості, Герой Соціалістичного Труда - став частиною радянської міфології. У ніч з 30 на 31 серпня 1935 року, за даними довідників, за 5 годин 45 хвилин Олексій Стаханов нарубав відбійним молотком 102 тонни вугілля, перевищивши норму в 14 разів.

А 19 вересня він встановив новий світовий рекорд - 207 тонн вугілля за зміну, заробивши, до речі, 200 рублів замість звичайних шахтарських 25-30.

Читайте також:

Майже тисяча шахтарів взяла в облогу Кабмін і Раду

Рада вирішила урочисто відзначити ювілей комсомолу

В Макіївці звільнили 7 тисяч працівників металургійного заводу

Уряд оприлюднив план патріотичного виховання молоді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: