В Україні з’явилась електронна мапа медзакладів, які працюють за деклараціями

Дата публікації
Перегляди
2814
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні з’явилась електронна мапа медзакладів, які працюють за деклараціями

Фото: pixabay.com

Дані на мапі оновлюватимуться декілька разів на місяць.

Національна служба здоров'я України оприлюднила електронну мапу сімейних лікарів та педіатрів, які укладають декларації з пацієнтами.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

"На сайті Національної служби здоров'я України тепер є електронна мапа усіх закладів, що надають первинну медичну допомогу та лікарів-ФОПів, які уклали договір з Національною службою здоров’я", - написала вона.

Як пояснила Супрун, на мапі можна знайти: всі заклади та лікарів, які уклали договір з НСЗУ (навіть якщо лікар уклав лише одну декларацію) із усіма контактами; розподіл комунальних та приватних медзакладів та лікарів-ФОПів за регіонами; кількість декларацій, які уклав лікар (пошук можна здійснювати за прізвищем чи спеціальністю лікаря), які розподілені за віковими групами, статтю та за спеціальностями лікаря.

"З інформацією можна працювати з допомогою різних фільтрів, а також таблиць чи візуалізацій. Оновлення відбувається кілька разів на місяць", - додала очільниця МОЗу.

Окрім цього Супрун повідомила про відкриття на сайті НСЗУ бази даних із інформацією про виплати медичним закладам, які мали або мають договір із Нацслужбою здоров’я.

Відродження чи смерть медицини на місцях: як працюють сільські амбулаторії

Відродження чи смерть медицини на місцях: як працюють сільські амбулаторії

"Ще рік тому неможливо було детально відстежити, на що йдуть кошти платників податків, направлені на медичну допомогу громадянам на цьому рівні. Дуже багато паперів —дуже мало даних для аналізу. Відповідно чудове поле для маніпуляцій, "домовленостей" та впливу. Тепер ці дані також прозорі та відкриті. Ще один корисний інструмент для управлінців і громадських активістів", - резюмувала вона.

Ще рік тому, ніхто не міг сказати точну кількість амбулаторій чи лікарів, що надають первинну медичну допомогу. Тепер...

Опубликовано Уляна Супрун Вторник, 5 марта 2019 г.

Нагадаємо, 2 квітня почався перший етап медичної реформи, всі українці мають підписати декларацію з сімейним лікарем - "страховий поліс" кожного пацієнта з конкретним списком послуг. 

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, які медичні послуги за новими стандартами будуть безоплатними для українців. До списку послуг входять діагностика, низка аналізів, а також вакцинація та надання рецептів і медичних довідок.

Раніше Міністерство охорони здоров’я оголосило тендер на розробку програмного забезпечення для електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів – eStock.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2814
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація