В Україні з'явилася ще одна "автономія" (відео)

Другий європейський конгрес підкарпатських русинів прийняв акт відтворення державності в статусі Республіки Підкарпатська Русь у складі України.

Про це повідомив глава Сойму (парламенту) підкарпатської Русі священик Дмитро Сидор.

Конгрес русинів відбувся в Російському драматичному театрі Мукачевому - адміністративного центру Закарпатської області України.

"Ми не сепаратисти, ми добиваємося надання нам статусу республіки у складі України - це наш борг перед нащадками і предками", - заявив Сидор.

Він закликав владу України сісти за стіл переговорів з підкарпатськими русинами. Якщо до 1 грудня Закарпатська облрада не оголосить регіон національною автономією русинів у складі України, то русини готові самостійно проголосити свою "державність", сказав священик.

У червні цього року на засіданні Сойму підкарпатської Русі було ухвалене рішення "затвердити атрибути державності підкарпатської Русі" і проголошено відновлення конституції від 1938 року, за якою русинський народ підкарпатської Русі і "територія русинів на південь від Карпат" набули невід'ємний статус суб'єкта міжнародного права. Таким чином, вважають русини, фактично відновлюється статус-кво підкарпатської Русі.

У 2006 році Комітет з усунення расової дискримінації ООН рекомендував Україні визнати русинів як національну меншину з причини "істотних відмінностей між русинами і українцями". Проте Київ офіційно вважає їх етнографічною групою українців, а спроби самовизначитися - як спроби розвалу державності, соборності України.

Прапор русинів
Архів
Прапор русинів
Керівники русинських організацій стверджують, що в цьому регіоні майже 800 тисяч людей вважають себе русинами. У 1991 році на всенародному референдумі про незалежність України в Закарпатті було внесене питання про самоврядний статус цього регіону, за що проголосувало 78 відсотків місцевого населення. Але результати волевиявлення були Києвом проігноровані.

Русини, або як їх ще називають карпатороси, - корінне східно-слов'янське населення Карпатського регіону, яке проживає на перетині кордонів України, Польщі, Словаччини, Угорщини і Румунії.

ВідеоЧого хочуть українські русини?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: