В України з’явилися шанси отримати європейський кредит на газ

На засіданні Єврокомісії в Брюсселі у питанні щодо "газової" позики для України досягнуто значного прогресу. Шанси підписання фінансових домовленостей ростуть.

У переговорах з питання надання Україні міжнародної позики для оплати російського газу досягнуто прогресу.

Про це повідомляється у заяві Єврокомісії, поширеній на саміті в Брюсселі.

Заява зроблена за підсумками наради експертів високого рівня за участю представників "Газпрому" і "Нафтогазу", Світового банку, МВФ, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції і розвитку, а також експертів європейських газових компаній.

"Учасники досягли великого прогресу у визначенні ключових питань, що викликають стурбованість, і елементів для ухвалення можливих рішень, включаючи можливі фінансові домовленості", - говориться в заяві виконавчій владі Євросоюзу.

Не дивлячись на те, що з початку року Київ вчасно і в повному об'ємі платить за газ, Москва регулярно висловлює сумнів у платоспроможності України, особливо в частині закупівель для заповнення підземних сховищ технологічним газом, необхідним для забезпечення зимових постачань європейським споживачам.

Виконавча влада ЄС раніше оголосила, що в європейському бюджеті в умовах глобальної фінансово-економічної кризи немає вільних коштів на "газовий" кредит. Брюссель розраховував на підтримку з боку міжнародних фінансових інститутів.

Російська влада зверталися до Євросоюзу з пропозицією подумати про надання Україні синдикованого кредиту і висловлювала готовність увійти до такого "міжнародного пулу кредиторів".

Крім того, Україна отримала 29 черня пропозиції від Єврокомісії щодо розв’язання газової проблеми. Їх, можливо, представлять вже на найближчому засіданні уряду 1 липня.

За словами в.о. міністра фінансів Ігоря Уманського, пропозиції зроблені не “Нафтогазу”, а всій державі Україна.

Читайте також:

Європа приготувалася до холодної зими без російського газу

Європа порадила Україні, як розв’язати газову проблему

"Газпром" сподівається, що Україна купуватиме більше газу

Росія вірить, що нової газової війни з Україною не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: