В Україні з'явиться нова 5-гривнева монета з маяками: який вигляд вона має

В Україні з'явиться нова 5-гривнева монета з маяками: який вигляд вона має

Пам'ятна монета "Маяки України" вагою 16,54 г вводиться в обіг від 22 липня 2021 року.

Нацбанк України анонсував вихід нової 5-гривневої монети, яка отримала назву "Маяки України". Випуск запланований від 22 липня.

Над її дизайном працювали художник Володимир Таран, а також Олександр і Сергій Харуки.

"В Україні, яка розташована на перетині торгових шляхів Східної Європи і Середземноморського басейну та має понад 2 500 км морського узбережжя, налічуються десятки маяків, кожен із яких має власне ім’я, історію та форму. Маяки не лише виконують функцію забезпечення судноплавства, а також є надбанням національної культурної спадщини України", - йдеться в описі монети на сайті НБУ.

На аверсі угорі розміщено малий Державний Герб України, а також написи "Україна" (під гербом) й "2021" (праворуч від герба). 

Фото: Національний банк України

У центрі - композиція: на тлі стилізованих хвиль - фрагмент карти України, на береговій лінії якої крапками позначені маяки. Також показані номінал монети (внизу на дзеркальному тлі) і логотип Банкнотно-монетного двору НБУ (праворуч від карти).

На реверсі монети (у центрі на тлі лімба компаса) зображення рози вітрів, що символізує правильний вибір шляху та щасливе його завершення, навколо якої на тлі стилізованих хвиль зображено маяки та їхні назви: Станіслав-Аджигольський задній (угорі ліворуч), Зміїний (ліворуч), Євпаторійський (унизу ліворуч), Меганомський (унизу), Іллінський (унизу праворуч), Бирючий (праворуч); угорі - чайки та напис "Маяки України".

Уже не гроші: що робити з монетами номіналом 25 копійок та старими гривнями

Уже не гроші: що робити з монетами номіналом 25 копійок та старими гривнями

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5757
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація