В Україні з’явиться новий рід військ

Сили спеціальних операцій буде створено для підвищення спроможностей ЗСУ щодо участі в антитерористичних та інформаційно-психологічних операціях.

У Збройних силах України планується сформувати окремий рід військ – Сили спеціальних операцій.

Про це повідомив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Григорій Педченко.

 

За його словами, Сили спеціальних операцій буде створено для підвищення спроможностей ЗСУ щодо участі в антитерористичних та інформаційно-психологічних операціях, забезпечення безпеки національного морського судноплавства, захисту життя і здоров'я громадян та об'єктів власності за межами України.

Також Педченко наголосив, що одним із важливих елементів Концепції подальшого реформування і розвитку ЗСУ на період до 2017 року є продовження удосконалення системи управління, в перспективну основу якої буде покладено принцип єдиного керівництва угрупованнями військ.

Так, у найближчій перспективі передбачається розформування чотирьох проміжних органів управління, об'єднання органів управління оперативного рівня, а також проведення функціонального перерозподілу бойового складу ЗСУ за призначенням у мирний час.

Військові колективи будуть поділені на Сили постійної готовності, Сили бойового чергування та Сили нарощування і матимуть відповідний рівень укомплектованості особовим складом, озброєнням, військовою технікою та матеріально-технічними засобами.

Як повідомив начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Аскаров, для забезпечення можливості ефективного застосування Збройних сил у різних ситуаціях передбачається поступовий перехід від видового до міжвидового принципу їх організаційної побудови. У зв'язку з цим планується створення двох оперативних командувань "Південь" і "Захід".

З метою стримування, локалізації та ліквідації збройного конфлікту, який може виникнути в короткий термін і мати швидкоплинний характер, передбачається створити у складі Збройних сил України Корпус негайного реагування.

Також передбачається якісно змінити стан озброєння та військової техніки ЗСУ і на кінець 2017 року мати до 30% нових або модернізованих зразків.

Інтенсивність заходів бойової підготовки планується підвищити у середньому в 2 рази та надати їм міжвидового характеру.

Читайте також:

Янукович пропонує скоротити Збройні сили

НАТО похвалило Україну за успіхи у забезпеченні нацбезпеки

Українську армію таки переведуть на контракт до 2015 року

Міноборони нагодує та вдягне українську армію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: