В Україні з'явиться президентський університет, який готуватиме "людей майбутнього" - Зеленський

В Україні з'явиться президентський університет, який готуватиме "людей майбутнього" - Зеленський

Фото: УНІАН

Навчання в новому виші почнеться 1 жовтня 2023 року.

Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні створять президентський університет майбутнього. Для цього він підписав відповідний указ. 

Про це він оголосив 31 травня під час форуму "Україна 30. Освіта і наука".

"В Україні буде створено президентський університет - це заклад вищої освіти, який буде готувати людей майбутнього. Який збере в оному місці найкращих викладачів і навчатиме спеціалістів що зможуть вирішувати важливі державні завдання для захисту нашої держави в дуже важливих, актуальних напрямках", - заявив Зеленський.

У президентському університеті будуть готувати спеціалістів з шести освітніх напрямів.

  • інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект;
  • нанотехнології;
  • аерокосмічні технології;
  • біотехнології та науки про здоров‘я;
  • енергетичні технології;
  • глобалізація та міжнародні комунікації.

Президент наголосив, що у виші будуть найкращі умови та викладачі. Навчатимуть в університеті безкоштовно, але за умови, що студенти продовжать навчання в Україні. Далі студенти будуть обіймати державні посади.

"30 відсотків лише теорії. Все інше - занурення в кейси реальних підприємств з можливостями відпрацювання наслідків тих чи інших управлінських рішень і перевірки їх на практиці. При цьому головним елементом практики буде стажування, як в Україні, а також реалізація власних наукових проєктів в частині роялті, так, як це роблять в провідних університетах світу", - сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. 

Навчання в президентському університеті розпочнеться 1 жовтня 2023 року. За словами Шкарлета, це потрібно, аби "зануритися в світовий освітній простір", адже у західних країнах навчання, як правило стартує або від третього тижня вересня або від першого жовтня. "Він (університет. - Ред.) має відповідати всім трендам на навчання, яі сьогодні є в світі", - додав міністр. 

Фото можливого вигляду президентського університету / Фото: скриншот з відео

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація