Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні з'явився перший освітній омбудсмен: з якими питаннями до нього можна звертатися

Посада омбудсмена передбачена в новому законі "Про освіту".

Кабінет міністрів призначив освітнього омбудсмена. Ним став директор столичної школи Сергій Горбачов. Посада омбудсмена передбачена в новому законі "Про освіту". Про першого освітнього омбудсмена країни і з якими питаннями до нього можна звертатися, у ТСН.19:30.

Сергій Горбачов - за фахом учитель російської мови та літератури. Зараз директор київської школи з поглибленим вивченням української мови. Тут вчив дітей медіаграмотності та переміг у конкурсі з обрання першого в країні освітнього омбудсмена.  

"Захищатиму права учасників освітнього процесу - це вчителі, діти і батьки", - каже він.

Захищатиме права за допомогою розгалуженої мережі: у кожній області будуть громадські приймальні освітнього омбудсмена. Вони консультуватимуть, як захистити свої права. У Києві, у головному офісі у штаті, буде 15 людей. Утім, звертатися до омбудсмена за допомогою можна буде не відразу. Наприклад, проблеми у школі спочатку вирішувати з учителем.

ВідеоОсвітній омбудсмен: які питання вирішуватиме новий захисник учнів та вчителів

В учнів та вчителів з'явився свій захисник. Освітній омбудсмен - така посада передбачена в новому законі "Про освіту". Ця людина має захищати права усіх учасників освітнього процесу - і вчителів, і дітей, і їх батьків. Хто став першим освітнім омбудсменом країни, з якими питаннями до нього можна звертатися і як - у сюжеті.    

Освітній омбудсмен: які питання вирішуватиме новий захисник учнів та вчителів

"Якщо адекватна людина, то питання буде вирішено. Якщо ні – до директора, далі - до управління освіти, далі - до поліції і суду. До мене, коли всі інші відмовлять", - пояснює Горбачов.

Омбудсмен не може когось звільнити чи якось покарати, але може надати рекомендації органам влади чи правоохоронцям. Телефон в омбудсмена на штативі, бо він у чаті відповідав на запитання освітян. На запитання, що робити, коли в школі вимагають носити  форму чи дотримуватися офіційно-ділового стилю, а дитина не хоче, відповідає: "Це ваше право".

На питання, що робити, коли дитину без щеплень не впустять до школи чи садочка, не має однозначної відповіді. Він пообіцяв ретельно проаналізувати законодавство.

У п’ятницю, 16 серпня, у Сергія Горбачова останній робочий день як директора школи. Утім, він вже формує команду і обіцяє, що повністю служба запрацює вже наприкінці цієї осені.  

Кореспондентка ТСН Інна Боднар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції