В Україні з’явився перший у світі Музей домашньої ікони

На Житомирщині у місті Радомишль почав діяти унікальний історико-культурний комплекс із єдиним у світі Музеєм української домашньої ікони.

Ікона
Музей став притулком для «ікон-сиріт»
Про це повідомляє ініціатор створення комплексу і його засновник – меценат і лікарь Ольга Богомолець.

За її словами, за останні 15 років вона зібрала ікони народних і професійних іконописців з усієї України, багатометрові домашні іконостаси, гуцульські складні і козацькі ковчеги, подорожні образи, ікони, вирізані з дерева, відлиті з металу, написані на склі.

«Я маю особливі почуття до цього замку-музею. Насправді для мене це не музей, це притулок для «ікон-сиріт». Більшість із цих ікон були занедбані, їх викинули на «барахолку». Фахівцям доводилося консервувати, реставрувати і лише зараз вони нарешті отримали домівку», – зазначила Ольга Богомолець.

Історико-культурний комплекс розташований на території, де ще в 1612 року архімандритом Києво-Печерської лаври – Єлисеєм Птетенецьким було засновано Радомишльську «папірню» – першу в Центральній Україні фабрику з виготовлення паперу.

Реставраційні роботи над відновленням будівлі тривали понад 4 роки. Нині «Замок Радомишль» є величною архітектурною спорудою загальною площею 2500 квадратних меблів. Для відновлення справжньої архітектоніки було проведено дослідницьку роботу, а всі необхідні для реставрації елементи відтворювалися вручну за старовинними методами.

У замку відтворено інтер'єри XVIІ століття, а сама споруда вражає тим, що побудована без рукотворного фундаменту і розташована на скелі, оточеній водою, занурюється вглиб землі на кілометри.

У комплексі, крім музею, функціонують виставкові зали та концертний зал. Замок оточує ландшафтний парк, що складається з декількох островів, з'єднаних між собою кам'яними мостами.

Читайте також:

У Сумах з церкви хотіли винести чудотворну ікону

Російський колекціонер повернув старовинну ікону, викрадену зі Львова

До Києва прибула чудотворна Віфлеємська ікона Божої Матері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: