Депутати запропонували свій варіант Великого герба України

Депутати Верховної ради запропонували ще один варіант Великого державного герба.

Проект великого Державного Герба України
Офіційний сайт Верховної ради
Герб, запропонований народними депутатами
У п'ятницю на розгляд комітету Верховної ради з питань державного будівництва і місцевого самоврядування надійшов законопроект про Великий державний герб України, розроблений трьома народними депутатами. Двома місяцями раніше Кабінет міністрів схвалив свій законопроект про Великий державний герб. Обидва зображення викликали критику з боку представників Українського геральдичного товариства.

Законопроект, що надійшов на розгляд комітету парламенту з питань держбудівництва і місцевого самоврядування, був розроблений народними депутатами Ганною Герман (Партія регіонів), Оксаною Білозір (НУ-НС) і Катериною Ващук (блок Литвина). Згідно з документом, Великим державним гербом є зображення золотого тризубця, увінчаного хрестом. Справа і зліва від тризубця знаходяться колоси пшениці, жита і ячменю. У нижній частині герба – зображення перехрещених козацької шаблі і мушкета, покритих синьо-жовтою стрічкою, на якій розміщено девіз "З нами Бог і Україна", а під стрічкою – гілка калини.

Це вже другий варіант Великого державного герба, розроблений за останніх два місяці. Нагадаємо, 17 липня Кабмін схвалив і направив на розгляд у Раду проект закону про Великий державний герб України. Запропонований урядом варіант зображує Малий герб (тризубець на синьому щиті), розташований у центрі і доповнений зліва і справа фігурами лева і запорізького козака, знизу – синьо-жовта стрічка, зверху герб увінчаний короною. Як повідомив міністр Кабміну Петро Крупко, урядовий законопроект до цих пір не зареєстрований у Верховній раді, оскільки "проходить редакційний відробіток у Міністерстві юстиції".

У той же час схвалене Кабміном зображення Великого герба викликало різку критику народних депутатів. "Урядовий варіант не зовсім вдалий. На ньому змальовані тільки козак і лев – це символи Львова і Запоріжжя, а де ж решта областей України? Також мене бентежить корона – адже Україна ніколи не була монархічною державою", - пояснила голова комітету парламенту з питань свободи слова і інформації Ганна Герман.

З нею згоден і один з авторів Малого герба, глава Українського геральдичного товариства, член Міжнародної академії геральдики Андрій Гречило. За його словами, в зображенні Великого герба, наданого Кабміном, є "серйозні порушення правил геральдики". "Україна є республікою, а верх герба вінчає корона – символ монархії, який використовується в гербах європейських держав, де історично була конституційна монархія. Друга геральдична помилка – це зображення надшоломника з гілок якихось рослин без самого шолому. Ніякого змістового навантаження ця деталь не несе. Можливо, художник хотів заповнити порожній простір", - пояснив Гречило.

Проект Великого Державного герба України Олексія Руденка
Сегодня
Урядовий варіант герба
Варто зазначити, що критику геральдистів викликало також зображення Великого герба, запропоноване депутатами. "Згідно ст. 20 Конституції, на Великому державному гербі має бути присутнім елемент гербу Запорізького війська, а саме – козак з мушкетом. Цього тут немає. Немає також щита, який обов'язковий для кожного герба. На Великому гербі обов'язково має бути Малий герб – тризубець, на якому немає ніякого хреста. Колоски різних злаків навіть не знаю, як прокоментувати. Це навіть не герб, а просто картинка", - додав Андрій Гречило.

Він також висловив припущення, що Великий державний герб нашій державі взагалі не потрібен. "Такий герб використовувався у великих імперіях, наприклад у Росії і Австро-Угорщині, які зростали, приєднуючи сусідні території, і відображали це у Великому гербі. Один з варіантів вирішення проблеми – скасувати 20-у статтю Конституції і залишити у вжитку Малий герб, який і так активно використовується і у внутрішній, і в дипломатичній документації", - наголосив Гречило.

Читайте також:

В одеському університеті мили підлогу жовто-блакитним прапором

Уряд затвердив проект Великого герба України

За наругу над жовто-блакитним прапором саджатимуть на 3 роки

СБУ встановить український прапор у найвищий точці Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: