В Україні з'являться додаткові системи Patriot: США готують важливу заяву

В Україні з'являться додаткові системи Patriot: США готують важливу заяву

ЗРК Patriot / Фото: Getty Images

Зараз Україна має на озброєнні щонайменше чотири комплекси Patriot, які надали США та Німеччина.

США планують призупинити всі відкриті замовлення на ЗРК Patriot і ракети-перехоплювачі. Тривати це буде доти, доки Україна не отримає достатньо захисту від російських атак.

Про це з посиланням на джерела пише Financial Times.

Як зазначається, рішення про призупинення замовлень на Patriot буде оголошено після заяви президента США Джо Байдена щодо постачання додаткових систем протиповітряної оборони до України, яку він виголосив минулого тижня в Італії.

Байден заявляв, що п’ять країн погодилися відправити Patriot та інші системи ППО до України, тому іншим країнам, які очікують постачанб американських систем, доведеться зачекати, адже “все, що у нас є, піде до України, поки їхні потреби не будуть задоволені”.

“Заява США закріпить зобов'язання Байдена перед Києвом і гарантує, що Україна отримає системи Patriot, необхідні для захисту своїх міст і критично важливої інфраструктури”, - зазначили для Financial Times двоє людей, обізнаних з цим рішенням.

Водночас Польща, Румунія і Німеччина є одними з європейських країн, які мають відкриті замовлення на системи Patriot. Проте й Іспанія має таке замовлення, а коаліція країн НАТО в січні замовила 1000 ракет Patriot.

Зі свого боку Іспанія, Греція та Румунія мають у своєму арсеналі ЗРК Patriot, проте наразі не дозволяють передавати їх Україні.

Зі свого боку в Польщі заявили, що її Patriot захищають інфраструктуру, яка використовується для постачання західної зброї через її кордон до України, тому вони вже розгорнуті для захисту зруйнованої війною країни.

У виданні також підкреслюють, що зараз Україна має на озброєнні щонайменше чотири комплекси Patriot, які надали США та Німеччина.

"Вирішення проблеми нестачі боєприпасів і прогалин у системі протиповітряної оборони України має важливе значення для захисту критично важливих об'єктів інфраструктури та є не менш важливим, ніж стабілізація лінії фронту. Російські удари завдали значної шкоди неядерній енергетиці України, а російські безпілотники все частіше можуть атакувати українські позиції за лінією фронту через відсутність прикриття протиповітряної оборони”, - наголосив старший науковий співробітник програми "Росія та Євразія" Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман.

Нагадаємо, що російські окупанти почали бити по авіабазах в Україні. Росія стурбована тим, що Сили оборони завдають авіаударів по цілях у РФ, і майбутнім надходженням літаків F-16.

Читайте також:

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація