В Україні з'являться суди присяжних для тих, кому загрожує довічне

У новому Кримінально-процесуальному кодексі буде передбачена можливість розгляду справи судом присяжних у разі відповідного клопотання підсудного.

Новий Кримінально-процесуальний кодекс буде передбачати суд присяжних, здебільшого для осіб, яким загрожує довічне позбавлення волі.

Про це повідомив радник президента, керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов в ефірі одного із українських телеканалів.

"Новий Кримінально-процесуальний кодекс, відповідно до української Конституції, передбачає деякі випадки, коли суд присяжних буде розглядати справу", - розповів він.

"Це, перш за все, буде відбуватися, у випадку коли за злочин передбачається міра покарання у вигляді довічного позбавлення волі", - уточнив радник.

При цьому Портнов зазначив, що суд присяжних буде скликатися, якщо є відповідне клопотання підсудного.

"В світі є різні думки щодо цього питання. Наприклад, Великобританія і США застосовують суд присяжних. Німеччина не застосовує. В деяких країнах балканських, деяких скандинавських є симбіоз народних засідателів і присяжних суддів. Коли три судді і два присяжних сидять", - розповів він.

При цьому радник президента зазначив, що реалізувати систему судів присяжних в Україні вкрай важко.

"В США держава на одного присяжного на добу витрачає 40 доларів. Уявіть, в Україні у нас 666 судів перший інстанцій, які розглядають кримінальні справи. Уявіть, по 12 осіб з чергуванням передбачити суди присяжних по всіх видах злочину", - заявив він.

Читайте також:

В Україні видали Кримінальний кодекс для дітей

Дніпропетровщину визнали найбільш криміногенним регіоном України

За останній рік в Україні різко виріс рівень злочинності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: