В Україні за антисанітарію закрито вже 24 дитячі табори

Найбільш поширені порушення санітарних норм - неналежний стан кухонного обладнання, невідповідність нормам води у водоймах для купання і використання продуктів харчування ненадійного якості.

Державна санепідемслужба Міністерства охорони здоров'я за підсумками перевірки призупинила експлуатацію ще 6 дитячих оздоровчих установ, довівши загальну кількість закритих таборів до 24.

Як повідомила прес-служба Мінздоров’я, за підсумками перевірки були закриті лікувально-оздоровчий комплекс "Верховина" в Івано-Франківській області, оздоровчі установи для дітей "Лісова Казка" і "Переяславський" у Київській області, оздоровчі установи "Добрий Самаритянин" і "Юний романтик" в Одеській області, "Веселка" у Чернігівській області.

Перевірку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку СЕС почала 14 липня. Таке рішення було прийнято після кількох випадків отруєння дітей у дитячих таборах і базах відпочинку. Перевірки триватимуть до кінця оздоровчого сезону.

Як повідомила начальник управління громадського здоров'я та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення МОЗ Алла Григоренко, до 18 липня було перевірено 995 закладів, в 245 з яких виявлено порушення санітарних норм.

За її словами, найбільш поширені з них - неналежний стан кухонного обладнання, невідповідність санітарним нормам води у водоймах для купання, відсутність медоглядів персоналу і використання продуктів харчування ненадійного якості. "Нерідко на продукти в таборах взагалі немає документів, і неможливо встановити, звідки вони надійшли", - розповіла Григоренко.

Закриті оздоровчих установ в терміновому порядку усувають порушення з метою відновити роботу. Дітей із них розміщують у сусідніх базах відпочинку. "Після усунення порушень кожна установа може подати заявку про відновлення роботи. СЕС приймає рішення після повторної перевірки", - пояснила Григоренко.

Нагадаємо, 12 липня в селі Любимівка Нахімовського району Севастополя 77 дітей з Росії і 9 вожатих табору "Альбатрос" потрапили до лікарні через харчове отруєння. За фактом масового отруєння дітей прокуратура Севастополя порушила кримінальну справу. 14 липня всі діти були виписані з лікарні, а робота табору припинена до кінця літа.

В результаті інциденту Мінздоров’я ініціювало перевірку усіх дитячих таборів відпочинку на відповідність санітарним нормам.

Читайте також:

Причиною отруєння дітей у Севастополі став золотистий стафілокок

В Україні половині дитячих таборів загрожують харчові отруєння й кишкові інфекції

Кількість госпіталізованих після отруєння в севастопольському таборі зросла до 86

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: