Заборгованість із зарплат в Україні сягнула 2 мільярдів

Заборгованість по зарплаті наближається до рівня 2002 року і складає 2 мільярди гривень, повідомив президент Віктор Янукович.

Президент Віктор Янукович заявив, що заборгованість із зарплат  в Україні становить 2 млрд грн. Про це він повідомив під час робочої зустрічі з представниками Всеукраїнських професійних спілок і об’єднань, яка відбулася в Києві.

Президент також констатував, що найбільш характерні порушення трудового законодавства з боку роботодавців пов’язані саме із виплатою зарплат.

"Заборгованість по зарплаті наближається сьогодні до рівня 2002 року і складає 2 млрд грн.", - повідомив Янукович.

У зв’язку з цим він наголосив на необхідності розроблення урядової програми погашення такої заборгованості.

"Ми ставимо для себе завдання підняти рівень оплати праці, розуміючи, що без цього неможливо наповнювати Пенсійний фонд реальним бюджетом", - також окреслив напрямки діяльності нової влади Янукович.

Серед конкретних заходів він назвав пошук можливостей з підняття попиту на внутрішньому ринку та реалізацію інвестиційних програм на підняття рівня економіки і розвитку внутрішнього ринку.

Нагадаємо, 12 березня Янукович заявляв, що заборгованість держави із зарплат становить понад 1,7 мільярда гривень.

У той же час, прем’єр-міністр Микола Азаров пообіцяв виконати одну з головних передвиборних обіцянок чинного президента і підвищити соцстандарти за новим законом, що набрав чинності з листопада минулого року, який ігнорував Кабмін Юлії Тимошенко.

За ним мінімальна зарплата має бути 869 грн/міс. з листопада 2009 року, а з квітня нинішнього – 884 грн (зараз платять 744 грн, а бюджетникам 545 грн), мінімальна пенсія – 695 і 706 грн (платять 573 грн).

Водночас низка міжнародних фінансових інституцій пропонує Україні допомогу за умови негайного проведення економічних реформ, серед яких є й доволі непопулярні рішення.

Зокрема, Світовий банк порекомендував новому українському уряду встановити максимальний розмір пенсій, підвищення пенсійного віку, зниження пенсійних виплат працюючим пенсіонерам. Крім того, Кабміну радять мінімум вдвічі підняти тарифи ЖКГ для населення.

Читайте також:

Новий уряд пообіцяв урізати соцстандарти

Львівські вчителі відсудили борги по зарплаті через Європейський суд

Державний борг України за рік виріс на 60%

ВідеоЗаборгованість із зарплат в Україні сягнула 2 млрд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: