В Україні заборонили видавати кредити у валюті

Таким чином Верховна рада планує сприяти подоланню фінансової кризи.

Верховна рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи. "За" проголосували 362 із 440 депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Як повідомив на засіданні парламенту перший заступник голови Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін, цим законом встановлюється заборона валютного кредитування для фізичних осіб на невиробничі цілі. Встановлюється норма щодо видачі валютних кредитів у винятково безготівковій формі.

Змінами, що вносяться до закону про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті, передбачається скоротити до 90 календарних днів терміни зарахування виручки резидентів у іноземній валюті на їх валютні рахунки в уповноважених банках, а також терміни здійснення імпортних операцій резидентів на умовах відстрочення поставок.

Запропоновані зміни стосуватимуться і фізичних осіб-підприємців, які є резидентами.

Законом вносяться зміни до закону про оподаткування прибутку підприємств. Зокрема, передбачено встановити особливості віднесення витрат банківських установ до складу валових витрат платника податку за переліком, затвердженим Національним банком.

Законом вносяться зміни закону про Національний банк і встановлюється, що Нацбанк має щоквартально надавати інформацію президенту, Кабінету міністрів та Комітету з питань банків та банківської діяльності ВР щодо операцій з рефінансування банків та торгів на міжбанківському валютному ринку.

Змінами до закону про банки і банківську діяльність встановлено граничну суму однієї зі складових додаткового капіталу – субординованого боргу, який встановлюється Національним банком в розмірі не менше 100 відсотків основного капіталу.

Читайте також:

Moody's понизив рейтинги українських банків

Світова криза виявилась страшнішою, ніж очікували

Ціни на бензин восени підскочать до 10 гривень

Поради фінансистів: на чому можна заробити влітку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: