Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні заборонять використання пластикових пакетів: чи є альтернатива поліетилену

Рада у першому читанні проголосувала за відповідний законопроєкт.

Верховна Рада 12 листопада у першому читанні проголосувала за законопроєкт щодо обмеження використання пластикових пакетів. Їх заборонять продавати та роздавати у роздрібній торгівлі супермаркетах, ринках та ресторанах з 2022 року. Чи є альтернатива поліетилену, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Майже рік тому киянка Катерина відмовилась від пластикових пакетів. Її альтернатива - торбинки з тканини та судочки. Дівчина каже, жодних незручностей не мала, але в магазинах на торбинки реагували по-різному: хтось із нерозумінням, а хтось - із подивом.

Утім, за два роки продавцям заборонять навіть пропонувати використовувати пакети. Крім того, ще й штраф виписуватимуть - щонайменше 1 700 гривень.

Поліетиленові пакети зникнуть із магазинів. Там не буде звичних рулонів, аби покласти овочі. Целофанові торбинки також заборонять продавати в роздрібній торгівлі - кіосках, на ринку та супермаркетах, а ще в місцях, де можна поїсти. Під заборону потрапляють торбинки щільністю від 15 до 50 мікрон - це легкі та надлегкі пакети.

Відео В Україні обмежать використання пластикових пакетів

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроект щодо обмеження використання пластикових пакетів на території України. Їх заборонять продавати та роздавати у роздрібній торгівлі - супермаркетах, ринках та ресторанах з 2022 року. Чи є альтернатива поліотилену – у сюжеті.  

В Україні обмежать використання пластикових пакетів

Хоч за закон депутати проголосували у першому читання, у Львові ще раніше мережа супермаркетів відмовилась від поліетилену. Щоправда, в рибному та м'ясних відділах альтернативи пакетикам не знайшли, а тому використовують пакети. Але і це обіцяють змінити.

Після переходу з пластику на папір потік людей, кажуть, не зменшився. Утім, витрати самого супермаркету зросли, бо паперовий пакет як мінімум втричі дорожчій за поліетилен. Наскільки і як саме компенсують, не кажуть.

Щоби пластик зникав із прилавків, його треба піднімати в ціні, а альтернативні пакунки, навпаки, робити доступнішими, пояснюють експерти.

Щороку кожен із нас використовує близько пів тисячі поліетиленових пакетів. Лише 6% із них потрапляє на переробку. Тонкий пакет перебуває у вжитку в середньому півгодини, а розкладається сотні років.

Кореспондентка ТСН Алла Хоцянівська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції