В Україні зафіксовано найнижчу інфляцію за 8 років

Показник інфляції за 8 місяців поточного року фактично нижчий, ніж середній, який спостерігався за 2002-2009 роки.

Інфляція в Україні за 8 місяців склала 4,3%. Про це на брифінгу 5 жовтня сказав перший заступник міністра економіки Анатолій Максюта.

"У минулому році це було 8,2%, а позаминулому – 14,8%. Тобто, показник за 8 місяців є фактично нижчий, ніж середній, який спостерігався за 2002-2009 роки", - зазначив чиновник.

Він додав, що зараз є певні виклики щодо інфляції, особливо на окремі види продовольчих товарів.

"Уряд знає про ці проблеми, ми намагаємося зараз задіяти всі можливі інструменти, насамперед економічні для того, щоб не допустити зростання цін на продовольчі товари, Якщо буде недостатньо економічних – адміністративні і регуляторні заходи, які є в розпорядженні уряду", - зауважив Максюта.

Нагадаємо, за даними експертів аграрного ринку, продукти харчування в Україні щороку дорожчатимуть на 7-8%.

Зокрема, з 5 жовтня в Києві подорожчав хліб. Батон у столичних магазинах тепер коштує 3 гривні 10 копійок (раніше - 2,8 грн).

Тим часом продовжують дорожчати інші продукти, зокрема, молочні (зокрема, експерти лякають, що сири будуть коштувати по 120 грн/кг). Ажіотажний попит на гречку та картоплю трохи впав, але їхня вартість залишається високою.

Незабаром такі продукти, як м'ясо, масло і хліб-батон перестануть бути "соціально значимим" – ціни на них відпустять у вільне плавання. Враховуючи, що рентабельність соціальних сортів хліба не перевищує 5%, а на деяких хлібозаводах і зовсім пішла в мінус, експерти прогнозують подорожчання хліба на 5-15%.

Читайте також:

Взуття в Україні подорожчає вдвічі

 Азаров пообіцяв Україні ще три роки кризи

 Клюєв пройшовся по ярмарках: картопля подешевшала до 2 грн

Екс-міністр юстиції Франції сплутала інфляцію з феляцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: