В Україні зафіксовано вісім випадків підкупу виборців

Міліція в ході перевірки правопорядку під час передвиборчої кампанії та виборів президента України нарахувала 67 хуліганських випадків.

Міністерство внутрішніх справ України вживає заходи, спрямовані на забезпечення правопорядку під час передвиборчої кампанії та виборів президента України 17 січня 2010 року.

Серед таких подій найбільше зафіксовано хуліганських проявів - 67, фактів виявлення агітаційних матеріалів, надрукованих з порушенням законодавства – 27. Із заявлених порушень вагому частку становлять крадіжки, пограбування, розбійні напади - 21.

Також задокументовано вісім випадків втрати (крадіжки) печатки, вісім повідомлень про підкуп виборців. Сталося п’ять пожеж та підпалів, три випадки незаконної агітаційної діяльності, три - пошкодження майна.

З 19 жовтня 2009 року до 11 січня 2010 року під час проведення передвиборчої кампанії з виборів президента України до органів внутрішніх справ з 24 регіонів держави надійшло 154 повідомлення про події, в тому числі - 47 з Донецької області, 13 – АР Крим, 12 –Тернопільської, 10 – Рівненської областей та інших.

Внаслідок проведених перевірок за зібраними матеріалами порушено 20 кримінальних справ. З них 11 - за ст. 296 (хуліганство) КК України; 5 - за ст. 185 (крадіжка) КК України; 3 - за ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) КК України; 1 - за ст. 357 (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток) КК України.

Також у 25 випадках стосовно 44 осіб складено адміністративні матеріали - за ст. 152 (порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів), ст. 173 (дрібне хуліганство), ст. 178 (розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п'яному вигляді), ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку, військовослужбовця), ст. 189-2 (порушення правил виготовлення та порядку обліку і зберігання печаток та штампів, а так само виготовлення, ввезення, реалізація та використання самонабірних печаток), 212-13 (виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) КУпАП.

Як повідомили у ДЗГ та МД МВС України, для розгляду за належністю направлено сім матеріалів до прокуратури та один - до територіальних виборчих округів (комісій). Також винесено 48 постанов про відмову в порушенні кримінальної справи. За рештою матеріалів рішення не прийнято, проводяться перевірки.

Читайте також:

На виборах президента голоси скуповуватимуть по 300 гривень

ПР звинувачує кандидатів в президенти від влади у підкупі виборців

ОБСЄ знайшла порушення в ході виборчої кампанії в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: