Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні зафіксували вісім випадків дифтерії: чи загрожує епідемія

У країні низький рівень вакцинації.

В Україні захворюваність на дифтерію не виходить за межі норми. Наразі зафіксували вісім випадків дифтерії. За даними Центру громадського здоров'я, три - підтверджені лабораторно, п'ять - клінічно, а щонайменше десять осіб є носіями, повідомили у ТСН.19:30.

Утім, медиків страшить брак сироватки. В Україні було 200 доз - антитоксину, що завезли як гуманітарна допомога. У разі тяжкого перебігу хвороби одному хворому доводиться вводити більше десятка доз. Тобто, якщо з'являтимуться нові хворі, то лікувати буде нічим. 

Поширення дифтерії цілком імовірне, бо рівень вакцинації в Україні низький, особливо серед дорослих. Сімейний лікар каже, що вакцинуватися від дифтерії дорослим треба щодесять років, якщо не має протипоказань.

Нині в наявності в українських амбулаторіях двокомпонентна індійська вакцина від дифтерії і правця. У кабінеті в пацієнта є право поцікавитися сертифікатом на вакцину й маркуванням на самій ампулі. На ній є білий квадратик, якшо він іншого кольору, то, ймовірно, вакцину не правильно транспортували і зберігали.

Відео 8 випадків дифтерії зафіксовано в Україні: у Києві не лишилось сироватки проти хвороби

Це данні Центру громадського здоров'я. Останній випадок стався у Києві. У стані середньої тяжкості госпіталізовано 35-річну жінку. Вона мати трьох дітей. У них взяли мазки, аби з'ясувати, чи не інфіковані дифтерією і вони. На цю пацієнтку були використані усі наявні у столиці дози спеціальної сироватки.    

8 випадків дифтерії зафіксовано в Україні: у Києві не лишилось сироватки проти хвороби

Вакцинація на 100% не захищає від хвороби, однак страхує від  ускладнень або смерті.

Подружжя Тетяна і Тарас перехворіли на дифтерією під час останньої епідемії, яка в Україні була в 1990-х роках. Жінка була вакцинована. Вона хоч захворіла, але порівняно з чоловіком її дифтерія була схожа на звичайну застуду. Натомість Тарас був на межі життя і смерті. 

До речі проходити ревакцинацію потрібно навіть тим, хто хворів на дифтерію. Пана Тараса тоді врятувало лиш те, що йому вчасно ввели антитоксин, якого зараз в Україні практично не залишилося.

Україна звернеться до міжнародних організацій, щоб отримати додаткові дози сироватки проти дифтерії. Офіційна позиція МОЗ нині не оприлюднена. 
 
Кореспондентка ТСН Ірина Маркевич. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції