В Україні заговорили про війну з Росією та Румунією

Екс-глава МЗС Борис Тарасюк обіцяє захистити Крим від Росії, а глава Генштабу Сергій Кириченко сумнівається у війні з Румунією за Буковину.

Глава комітету Верховної ради з питань євроінтеграції Борис Тарасюк впевнений, що в України досить військ, щоб захистити Крим у випадку війни.

Про це він сказав в інтерв'ю польському виданню "Дзенник".

Відповідаючи на питання, чи "можливо, що Росія спровокує війну з Україною, щоб ослабити інтерес Заходу до Києва?", політик сказав: "Війна вибухає, як правило, в головах людей. Не порівнюватимемо Україну і Грузію. У нас досить військ, щоб захиститися, тобто, якщо хтось хотів би зробити з Кримом те, що зроблене з Осетією, то грубо прорахується".

Також Тарасюк підкреслив, що "до того часу, поки Україна міцно "не заякориться" на Заході, Росія буде нас постійно терзати".

"Мова йде не про те, щоб сподобатися якійсь установі. Ми хочемо реформувати країну. Приєднання не є метою самою по собі. Інша справа, що Росія повертає сили і відновлює вплив в колишніх республіках СРСР. У неї є на це гроші і вона продемонструвала свою рішучість, провокуючи дві газові війни і одну справжню", - сказав він.

"Я впевнений, що Москва розігруватиме цю ситуацію так, немов Україна була нічиєю землею. Прямуючи в ЄС і НАТО, ми хочемо вбити одним пострілом двох зайців: модернізувати країну і ослабити підступи Кремля. Чим довше ми будемо в утриманні, тим сильніше Росія хотітиме нас підпорядкувати", - упевнений він.

У свою чергу начальник Генерального штабу, генерал армії Сергій Кириченко заявив, що румунські і українські військові не хочуть війни, тому що знають краще цивільних, які страшні наслідки вона може викликати.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, що Збройні Сили України планують, не дивлячись на претензії прем'єра і президента Румунії на острів Зміїний і Буковину, проводити спільні військові навчання з Румунією, Кириченко відповів:

"Те, що говорять прем'єр і президент, я не можу коментувати. Але запевняю: дружні стосунки військових структур Румунії і України за останні два роки зміцнилися. Спочатку ми ніяк не могли домовитися з начальником штабу Румунії, зустрічаючись в Брюсселі. Але потім все-таки домовилися! І знаєте, вони з нами досить відверті. Показали всі свої повітряні, військово-морські сили, сухопутні війська. Якщо вже на те пішло, військові більше всіх не хочуть допускати війни! Що наші військовослужбовці, що іноземні. Тому що вони знають краще цивільних - які страшні наслідки можуть бути".

Крім того він додав: "Тому і з Молдовою, і із Словаччиною, і з Польщею - зі всіма сусідами проводимо навчання. Для чого? Щоб відчувати себе сильним, закріплювати упевненість в тому, що країну захистимо. І робимо все для того, щоб потужність армії не треба було б застосовувати в бойових умовах".

Читайте також:

Затриманий в Грузії військовий експерт признався в шпигунстві на користь Росії

Росія звинуватила НАТО в спробі повернути холодну війну

Права українців утискаються не лише в Росії, але й у Молдові

В Росії українці утискаються владою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: