Файлообмінник is over: чому закон про боротьбу з піратством недосконалий

Юристи вважають, що до платних ресурсів українці не готові.

Один із найбільших файлообмінників України EX.ua заявив про припинення своєї роботи. Ресурс відвідували мільйони користувачів, які дивились фільми, скачували відео та музику, а також зберігали інформацію.

Причина закриття - новий закон "Про державну підтримку кінематографа в Україні", який перебуває на підписі у президента.

Документ передбачає боротьбу з відеопіратством, тобто нелегальним розповсюдженням відео, музики та компютерних ігор. Згідно з новою редакцією закону, компанія ризикує стати об'єктом для обшуків і вилучення серверів. Сам Закон "про розвиток кінематографії та боротьбу з піратством" потрібен давно, але нинішня версія може полегшити життя нелегальним ресурсам і ускладнити його тим, хто працює офіційно. Знайти фільм, який ще показують в кінотеатрах, в українському сегменті інтернету легко - кілька хвилин пошуку і можна дивитись прем'єру безкоштовно. Проте це буде піратська копія, яка зазвичай завантажена на сайт, що зареєстрований в інших країнах. Таким чином під дію закону не потрапляє.

При цьому для платних ресурсів, які надаватимуть виключно ліцензійні відео, музику та ігри, Україна ще не готова. "Якби наша держава підвищила рівні доходів до того рівня, який є в європейських країнах, я переконаний, що ціна в 3-5 доларів за контент протягом місяця в цьому обсязі була б посильною. Але ми живемо в інших реаліях",- розповів адвокат Артем Афян.

EX.ua закривають вдруге. Якщо чотири роки тому сайт відновив свою роботу, то цього разу припинить її назавжди, як кажуть джерела. Тому всі користувачі, які зберігали власну інформацію на цьому сайті, мусять забрати до кінця листопада.

Нагадаємо, роботу також припинили такі файлообмінники FS.to і Torrents.net.ua.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: