Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні запрацювали нові норми будівництва. Дозволено дитсадки на перших поверхах і ресторани за стінкою

Клієнтам радять звертати увагу, крім всього, на енергоефективність будівлі.

Нові будівельні норми, які почали діяти вже відсьогодні, мають урятувати кам'яні джунглі міст від браку садочків і шкіл. Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, раніше садок мав бути лиш окремим приміщенням, а тепер приміщення можуть бути на першому поверсі, де зазвичай роблять якісь магазини чи кав’ярні.

Від дитячого галасу мешканців будинку має розділяти технічний поверх. Існує також ще одна норма - обов’язковий майданчик із пісочницями і гойдалками. Під це має бути виокремлена ділянка, але, якщо висотки будуватимуть іще щільніше, ці майданчики можуть опинитися взагалі на даху.  

Якщо шум від садочків пережити ще якось можна, то що робити, наприклад, із рестораном за стіною квартири? Його або перукарню тепер можуть зробити на будь-якому поверсі. Головне, щоб поверх чи його частина була нежитловою. Із окремим входом, сходами і ліфтами. Але це може спровокувати конфлікти з сусідами через шум, голоси веселих відвідувачів, запах кухні і заставлені парковки.   

У новій нормі є позитив – не можна вбудовувати під одним дахом із житлами людей похоронні бюро, громадські туалети, ремонти взуття, хімчистки, лабораторії, денні стаціонари, ветклініки. Словом, усе, що може зашкодити здоров’ю і спокою жителів.

Водночас є протиріччя із поняттям "хостел". Юридично поняття не було закріплене. "Ми не маємо юридичного правового визначення. Всі розуміють, що таке хостел, але визначення немає. Ситуація спірна. Заборонили те, чому не дали визначення. Заборонили й готелі", - зазначив юрист, експерт з містобудівного та земельного права Юрій Брикайло.

Під час вибору житла слід звертати увагу на енергоефективність, що дозволяє економити сімейний бюджет. нові будинки мусять здаватися в експлуатацію не нижче класу С, де рівень А – найвища ощадливість, а G – найнижча. Тому покупець має право вимагати від забудовника енергосертифікат, який це підтвердить.

Остання новація є найменш радикальною, але у всіх нових будинках, де чотири і більше поверхів, має бути ліфт. Тож, купуючи житло тепер варто цікавитися, де забудовник планує поверх під ресторан, чи на совість утеплив будинок і проклав комунікації. Інакше турбота лиш про кількість квадратних метрів у квартирі може призвести до сусідських воєн за спокій.

Відео Чому нові будівельні норми можуть спровокувати сусідські війни

Нові будівельні норми, які почали діяти вже відсьогодні, мають врятувати кам'яні джунглі міст від нестачі садочків і шкіл, каже журналістка ТСН.Тижня. Але водночас спровокувати нові сусідські війни. То в чому суть - дивіться у сюжеті.  

Чому нові будівельні норми можуть спровокувати сусідські війни

Залиште свій коментар

Вибір редакції