В Україні запрацював Spotify: скільки коштує підписка та за що люблять музичний сервіс
Unsplash

Бібліотека Spotify дещо менша за Apple Music, але найкраще в ньому - система рекомендацій.

Музичний стриминговий сервіс Spotify розширив географію - він став доступним в Україні та ще 12 країнах. Запуск був довгоочікуваним. Spotify - один з найбільших сервісів потокової музики, разом з Apple Music и Google Play Music, які вже давно працюють в Україні. 

Застосунок вже можна завантажити в App Store і Play Market. А також є можливість скористатися веб-версією.

ТСН.ua розповідає про переваги та недоліки музичного сервісу.

Ціни

  • Безкоштовна версія

У Spotify є цілком гідна безкоштовна версія. Але, звісно, вона працює з рекламою та низкою обмежень.

Конкретну пісню увімкнути не можна - доступне лише програвання треків з альбома чи плейлиста у випадковому порядку. Часто перемикати треки також не вийде, адже у безкоштовній версії це можна зробити лише шість разів на годину.

Музикою можна насолоджуватися лише онлайн: завантажити її та слухати без Інтернету не вийде. Приблизно кожні п'ять-шість треків буде лунати голосова реклама

Також у безкоштовній версії якість програвання занижена - бітрейт не вищий за 160 кбіт/с. 

Але якщо ви хочете безкоштовної легальної музики, з трьох сервісів лише Spotify дає таку можливість. Apple Music та Google Play Music мають лише пробну преміальну версію, обмежену в часі. У Spotify також є можливість місяць протестувати преміальну версію.

  • Платна версія

У сервісу є чотири варіанти преміум-підписки - Individual, Premium Duo, Family, Student. Усі вони працюють без жодних обмежень та реклами. Якість програвання музики можна підвищити - буде доступним бітрейт до 320 кбіт/с. 

Індивідуальна - в Україні її вартість $4.99 на місяць, що приблизно дорівнює 135 грн. Це підписка для однієї людини. 

Дуо - $6.49, або близько 175 грн. Це підписка для пари. Сервіс також обіцяє "регулярно оновлений список відтворення музики для двох, яка вам сподобається". 

Сімейна - $7.79, або близько 215 грн. Цю підписку можна розділити максимально між шістьома людьми. Також є можливість блокувати відверту музику.

Студентська - найдешевша версія, яка обійдеться у близько 67 грн на місяць ($2.49). Вона, як можна здогадатися з назви, призначена для тих, хто навчається у вищих навчальних закладах. Але слухати музику за таким тарифом можуть лише ті, хто має міжнародний студентський квиток.

Spotify ціни

Недоліки Spotify

Перше, що кидається в очі, у Spotify поки що немає української версії. Хоча користування застосунком і не вимагає глибоких пізнань іноземних мов.  

Бібліотека Spotify складається з приблизно 50 млн треків, і постійно поповнюється. Тут сервіс обходить Apple Music - той має близько 60 млн. Google Play Music дещо менше - близько 40 млн. Утім відомі артисти, зазвичай, не роблять ексклюзивний доступ до своїх пісень на одному сервісі - хіба що тимчасовий. 

Інші недоліки стосуються безкоштовної версії: реклама може бути надокучливою, а послухати конкретний трек - непросто.

Переваги Spotify

Цей музичний сервіс полюбляють за насамперед дві речі - механізм рекомендації та "соціальність". У Spotify справді хороші інструменти для пошуку нової музики, і він дає великі можливості для спілкування в соціальних мережах.  

Кожного тижня користувачі отримують нові пропозицію у розділі Release Radar, для кожного користувача сервіс пропонує персоналізовані рекомендації, також вони є для кожного регіону. У Spotify також велика добірка плейлистів. Сервіс постійно розробляє та удосконалює ці алгоритми, а музика підбирається не лише за стилем, а й за настроєм.

Інтеграція Spotify з Facebook робить обмін музикою простішим. Стане доступною можливість "музичних сторіз" в Instagram, також можна буде дізнатися, що зараз слухають ваші друзі. Треки можна надсилати одне одному, та навіть створювати спільні з друзями плейлисти.

Залиште свій коментар