В Україні запровадять цензуру?

Представники українських телекомпаній бояться введення цензури.

Вчора під час засідання Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, проведеного віце-прем'єром Іваном Васюником, було ухвалено рішення підготувати проект документу про непорушення закону про мораль, підписати який буде запропоновано керівникам засобів масової інформації.

Виктор Ющенко сзывает антикризисное совещание
УНІАН
Представники ЗМІ побоюються введення цензури
На думку чиновників, це допоможе обмежити випадки публічної зневаги норм моралі у медіапросторі. Представники телекомпаній побоюються, що саме спірність уявлень про мораль може спричинити введення цензури.

У своєму виступі Васюник говорив не тільки про зловживання, пов'язані з демонстрацією сцен насильства, жорстокості і порнографії, але і фактів посягання ЗМІ на релігійні святині, державну символіку, спотворень вітчизняної історії і зневаги "духовних досягнень попередніх поколінь українців".

Він зазначив, що на засоби масової інформації, які порушують суспільну мораль, можна впливати шляхом звернень у прокуратуру і суди. При цьому віце-прем'єр одразу ж відкинув можливість таких заходів. "Єдиним правовим механізмом може бути діалог між державними установами і суб'єктами інформаційної політики - телеканалами, радіо, Інтернетом. Результатом цього діалогу має стати вироблення механізму саморегуляції", - додав Васюник.

В результаті учасники засідання ухвалили рішення розробити проект документу, в якому ЗМІ буде запропоновано не порушувати закон про мораль. "Якщо ми побачимо, що проект договору дуже жорсткий, ми його не підпишемо", - пообіцяв замголови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Віктор Понеділко.

Тим часом представники телекомпаній появи такого договору чекають з побоюванням. Президент телекомпанії ТЕТ Георгій Тичина вважає, що дотримання законодавства, яке стосується моралі, не вимагає жодних додаткових угод. Він побоюється, що втручання чиновників призведе до того, що "якісь комісії знову вирішуватимуть, який фільм показати, а якій покласти на полицю".

На думку генпродюсера телекомпанії O-TV Володимира Орлова, питання моралі в ЗМІ в умовах фінансової кризи неактуальне і, прикриваючись благими намірами, чиновники намагаються встановити цензуру. "Це буде ще один хомут, накинутий на неугодних. А ті, хто транслювали порно, той і будуть його безкарно транслювати", - вважає він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: