В Україні зареєстровано 135 тисяч людей з ВІЛ: як лікування допомагає контролювати хворобу

В Україні зареєстровано 135 тисяч людей з ВІЛ: як лікування допомагає контролювати хворобу

Фото: Associated Press

Хвороба забрала життя майже 50 тисяч українців.

Від ВІЛу досі немає ліків, але нині з ним можна жити як зі звичайною хронічною недугою. За 35 років в Україні від СНІДу померли майже 50 тисяч людей. 

Зараз знання діагнозу дає можливість жити повноцінно і довго навіть із позитивним статусом, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Христина - ВІЛ-позитивна і не боїться про це розказувати. Саме заради того, щоби своїм прикладом закликати людей тестуватися. Про свій статус дівчина дізналася випадково. Вона журналістка медичного проєкту: вивчала тему і розпізнала симптоми. Зараз концентрація вірусу в її організмі дуже мала. Дівчина вже не може передавати інфекцію. Це все завдяки одній пігулці. 

Нині в Україні зареєстровані 135 тисяч ВІЛ-позитивних людей. За останні три місяці зареєстровано чотири тисячі нових випадків. Але рівень смертності останні роки падає.

"Наразі ВІЛ-інфекція - це хронічне вірусне захворювання, яке контролюється і абсолютно корегується прийомом антиретровірусних препаратів.  Якщо вірус перестає виділятися в крові, то він не виділяється ні в сльозах, ні в поті, ні в сім'яній рідині. Це означає, що людина, яка живе з ВІЛ-інфікованим партнером, може абсолютно спокійно планувати сім'ю", - розповідає інфекціоніст Віктор Третьяков.

Епідемія, яка триває десятки років: в Україні зареєстровано 135 тисяч ВІЛ-позитивних людей

Епідемія, яка триває десятки років: в Україні зареєстровано 135 тисяч ВІЛ-позитивних людей

Без лікування хвороба переходить у стадію імунодефіциту. Будь-яка інфекція може стати для людини смертельною. 

Успіх анти-ретро-вірусної терапії дуже залежить від стадії, на якій людина починає лікування. Але нині і після таких складних станів, як був в Олени, організм відновлюється. "Я три місяці з лікарні до лікарні кочувала. Мені постійно ставили діагноз запалення легенів. Жоден лікар не запропонував мені протестуватися на ВІЛ", - каже вона. 

Заразилась Олена у шлюбі, у якому народила дитину. Вона  не була в групі ризику. Принаймні так їй здавалося. "Батько моєї дитини із заможної сім'ї. Його батьки медики. Я з ним познайомилася, коли вчилася на четвертому курсі медичної академії в Єкатеринбурзі. Ніхто не міг подумати про те, що у нього може бути ВІЛ-інфекція. Але виявляється, що у нього був період в житті, коли він приймав наркотики", - каже жінка.

Із цим чоловіком Олена розлучилась і вийшла заміж удруге. Виховує вже майже дорослого сина. Жінка також допомагає таким самим ВІЛ-позитивним жінкам у благодійній організації.

У неділю, 17 травня, світ вшановує пам'ять жертв СНІДу. В Україні відбудеться онлайн концерт. Дмитро Шуров разом із сином Левом переспівають пісні гурту Queen. Лідер гурту Фреді Меркюрі став першим із-поміж рок-зірОк, хто помер через СНІД. У пам'ять про нього зорганізували перший благодійний концерт, на якому збирали гроші на вивчення недуги.

Кореспондентка ТСН Оксана Муляр.

Повʼязані теми:

Наступна публікація