В Україні почали затримувати зарплати бюджетникам

Працівники бюджетних організацій отримують січневу зарплату із затримками на один-два тижні. Уряду поки не вдається налагодити регулярну виплату зарплат.

Бюджетники в Києві і в регіонах почали отримують зарплати із запізненням на один-два тижні. Напередодні першого туру виборів були проблеми з виплатами пенсій, але їх зуміли вирішити. Утім, не всюди. Так, у Донецьку пенсіонери скаржаться досі, що довго не можуть отримати пенсію.

Виникли проблеми з отриманням грошей по догляду за дитиною і у молодих мам. "Зазвичай отримуємо гроші місяць у місяць. Мені належить близько 200 грн. Але якщо раніше отримувала 15-20 числа, то тепер взагалі не знаю, коли гроші дадуть", - розповіла Світлана, мешканка Макіївки Донецької області. Те саме - у Львові. "До сих пір ми отримували гроші чітко до 20 числа кожного місяця. А ось січневих "дитячих" нам до цього часу не заплатили. Ми у відчаї, я в декреті, а чоловік зараз без роботи", - обурюється мама 8-місячної дитини Юлія Петрів.

Уряду поки не вдається налагодити регулярну виплату зарплат бюджетникам через діру в державному кошторисі. За даними Секретаріату президента, в минулому році бюджет був виконаний з податків на 93% (а насправді ще й менше - тому що багатьох підприємців примушували сплачувати податки авансом). У цьому році проблеми тривають. Витратний план Кабміну за січень - 23 млрд.

За офіційними даними Держказначейства, поки до бюджету надійшло лише 13,4 млрд. Нардеп-економіст з Партії регіонів Ірина Горіна прогнозує дірку за січень в 9 млрд.

У БЮТ ситуацію бачать не так критично. За словами екс-міністра економіки Сергія Терьохіна, ВВП у 2009-му становив 1,1 трлн гривень, а податкова його складова - близько 350 млрд грн. Остання цифра - сумарні доходи державного і місцевого бюджетів за 2009-й, з яких 94% (329 млрд) - доходи держбюджету. Тобто на місяць у Кабміні знайдуться 27 млрд - це перекриє всі витрати.

Нагадаємо, на 1 грудня 2009 року розмір невиплачених зарплат зменшився на 1,8% в порівнянні з 1 листопада 2009 року до 1 641,005 млн. гривень. Про це повідомив Державний комітет статистики.

Найбільший розмір невиплачених зарплат на 1 грудня був зафіксований у Донецькій області - 287,275 млн. гривень, у Києві - 159,398 млн. гривень і в Луганській області - 145,635 млн. гривень.

Читайте також:

Українцям заборгували 1,6 мільярдів гривень зарплат

В Україні бюджетники достроково отримають зарплату

Зарплати українців за рік впали на 10%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: