Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні затвердили обмеження на будівництво багатоповерхівок

Встановлені граничні межі щільності нової забудови та поверховість будинків залежно від населеного пункту.

В Україні затвердили обмеження на будівництво у невеликих населених пунктах і містах.

Так, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує ввести ранжування висоти житлової забудови населених пунктів залежно від їхньої класифікації та чисельності населення.

Про це повідомив заступник очільника Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

У невеликих селах з населенням до 1 тис. осіб тепер буде дозволена тільки садибна забудова.

Будівництво_2

У селах, де проживає понад 1 тис. жителів, крім садибної забудови, можна проектувати багатоквартирні будинки до 4-х поверхів (до 12 м).

У селищах міського типу допускається розміщення садибної забудови і максимум 5-поверхових багатоквартирних будинків (до 15 м), в містах з населенням до 50 тис. - садибної забудови і будинків не вище 9 поверхів (до 27 м).

"Максимально допустима висотність житлової забудови у містах з населенням понад 100 тис. встановлюється документацією з просторового планування. При цьому параметри висоти визначаються без врахування шатрової покрівлі, якщо вона проектується, а у разі будівництва на складному рельєфі - із врахуванням цокольного поверху", - зазначив Парцхаладзе.

Будівництво_1

Крім того, будуть встановлені граничні межі щільності нової забудови.

На його думку, такі зміни сприятимуть гармонізації простору міст і сіл і зроблять їх більш комфортними для жителів. Також це дозволить планувати подальший розвиток населених пунктів, з огляду на можливості їх інфраструктури, що теж важливо.

Оновлені державні будівельні норми "Планування і забудова територій" вже затверджені і будуть опубліковані найближчим часом, уточнив заступник міністра.

Залиште свій коментар

Вибір редакції