В Україні затверджено новий порядок виплати лікарняних

Згідно з новим законом, працедавець оплачує працівникові перші п'ять днів періоду тимчасової втрати працездатності.

Кабінет міністрів затвердив положення про новий порядок виплати лікарняних. Про це 23 лютого повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Тігіпко нагадав, що відповідно до прийнятого Верховною радою закону про єдиний соціальний внесок, порядок компенсації лікарняних з фонду соцстрахування змінився.

"Зараз головні бухгалтера сідають зі співробітниками фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності і показують об'єми лікарняних після того, як ці звіти приймаються, впродовж десяти днів фонд повинен компенсувати це. На жаль, затягнулося затвердження цього положення після ухвалення відповідного закону і затягнулася виплата лікарняних через це", - зазначив міністр, якого цитує ЛІГА.net.

За його словами, зараз положення затверджене, усі заявки, які надійшли на сьогодні до фонду, сплачені. "На жаль, ще не усі заявки змогли подати організації. Зараз ми за цим стежимо, і я думаю, що найближчим часом це питання ми вирішимо", - сказав він.

Тігіпко також зазначив, що уряд не зможе найближчим часом вирішити питання заборгованості по фонду. Така заборгованість, за його інформацією, на сьогодні складає близько 400 млн грн. "Але ми шукаємо різні варіанти і ми спробуємо знайти ці варіанти", - додав він.

Нагадаємо, згідно з законом про єдиний соціальний внесок, працедавець оплачує працівникові перші п'ять днів періоду тимчасової втрати працездатності (лікарняного). З шостого дня допомогу по тимчасовій непрацездатності виплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Крім того, розширено перелік людей, які мають отримувати 100 відсотків доходу, перебуваючи на лікарняному. Тепер це батьки, які доглядають дітей віком до 14 років, чорнобильці усіх категорій, ветерани війни, жертви нацистських переслідувань і донори.

60% від середньої зарплатні за лікарняний отримують працівники зі стажем до 5 років, 80% - зі стажем від 5 до 8 років. І на повний заробіток можуть розраховувати ті, у кого страховий стаж - понад 8 років.

Читайте також:

Уряд хоче "зістарити" молодь, щоб не давати житло

Чорнобильці та ветерани війни oтримуватимуть 100% компенсації за лікарняний

Податковий кодекс збільшив удвічі тіньову зайнятість

ВідеоВ Україні затверджено новий порядок виплати лікарняних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: