В Україні втричі збільшилася кількість неякісних ліків

У 2009 році інспекція виявила і заборонила 99 серій неякісних препаратів, за вісім місяців цього року вже виявлено 285 серій. Найчастіше підробляються ліки з Індії, Бельгії, Франції, Німеччини, Латвії та українських виробників.

Держінспекція з контролю за якістю лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я виявила в I половині 2010 року в аптеках майже в три рази більше неякісних та фальсифікованих лікарських препаратів, ніж за аналогічний період минулого року.

"Якщо в 2009 році інспекція виявила і заборонила 99 серій неякісних препаратів, то за вісім місяців цього року вже виявлено 285 серій", - повідомив на підсумковій колегії держінспекції її голова Олексій Соловйов.

Він також розповів про виявлення правоохоронними органами великого виробництва підроблених ліків у Василькові (Київська область): "Там виготовляли Мезим, Гепабене, Кетанов, Фестал, Долорен - обсяг фальсифікованої продукції склав близько 7 млн грн, але шкоди здоров'ю від таких таблеток може коштувати набагато більше".

На думку Соловйова, вирішити проблему можна, тільки законодавчо посиливши відповідальність за виробництво і збут неякісних медпрепаратів.

Зараз кримінальна відповідальність за виробництво і продаж фальсифікованих ліків не передбачена. Максимум, що можуть зробити правоохоронні органи, - позбавити аптеку ліцензії.

У той же час ще в 2008 році народні депутати Юрій Гайдаєв (КПУ) і Віктор Корж (Партія регіонів) зареєстрували законопроект, що передбачає покарання за виробництво і продаж фальсифікованих лікарських засобів у вигляді позбавлення волі строком від трьох до п'яти років. Передбачається, що цей документ буде розглянуто на поточній сесії Верховної ради, пише "Комерсант-Україна" у статті "Лекарства заболели подделками".

За інформацією представників держінспекції, найчастіше підробляються ліки з Індії, Бельгії, Франції, Німеччини, Латвії та українських виробників. "Занадто низька ціна може бути ознакою фальсифікату. І це перше, що має насторожити покупця. За упаковкою та іншими показниками підроблені ліки виявити складно", - сказав генеральний директор аптечної мережі "Конекс" (Вінницька область) Олександр Мудрий. На його думку, необхідна не кримінальна відповідальність, а жорсткість умов ліцензування.

Як відомо, 11 серпня Держкомітет з питань регуляторної політики та підприємництва запропонував Міністерству охорони здоров'я посилити відповідальність за несанкціонований продаж рецептурних препаратів - відкликати ліцензії.

"Найчастіше аптеки самі не знають, що продають фальсифікат. Коли отримати ліцензію на продаж лікарських засобів стає занадто просто, з'являється багато дрібних аптек, аптечних кіосків, і там якраз великий ризик придбати неякісний товар. Великим мережам є що втрачати - ризикувати, продаючи підроблені препарати, вони не стануть ", - уклав Мудрий.

Читайте також:

Третина ліків в Україні є підробленими

В усіх аптеках України шукають фальшиві ліки

Ізраїльські вчені створили ліки, що зупиняють розвиток раку

В Україні заборонять рекламу ліків

ВідеоВ Україні втричі збільшилася кількість неякісних ліків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: