В Україні збільшується кількість злочинів, скоєних психічно хворими

За короткий проміжок часу в Україні скоєно чотири резонансних злочини психічно хворими людьми. Проте вони не тікали з лікарень, їх випускали зі стаціонару добровільно.

За два місяці в Україні скоєно вже чотири злочин, де підозрювані - пацієнти психіатричних лікарень: убивство п'ятирічного хлопчика у Криму, зґвалтування шестирічної дівчинки на очах у брата, розстріл перехожих психічнохворим з даху свого будинку, три вбивства за одну ніч у Чернігові.

Всі ці випадки об'єднує одне - хворі не тікали з лікарень, їх усіх випасали після курсу у стаціонарі. Такий курс може тривати і тиждень, і 90-то діб - кожен випадок індивідуальний. Однак шпиталізація зараз - крайня міра. Нині у стаціонари доправляють лише у крайніх випадках. Лікарня не місце для ізоляції душевнохворих, наголошують психіатри.

"Як тільки зникає симптоматика, пов'язана з загрозою для себе і оточуючих, згідно із законом психіатр не може затримувати хворого", - пояснив заступник головного лікаря Київської психолоневрологічної лікарні Михайло Ігнатов.

Якщо пацієнт не хоче медичної допомоги, а оточення вважає, що він небезпечний, лише суд може вирішити це питання. Однак таких пацієнтів у стаціонарах не більше одного відсотка, кажуть у найбільшій психіатричні лікарні Європи.

За кілька років кількість місць у стаціонарах скоротилася на 30%, однак за ті самі роки в Україні мала б з'явитися окрема ланка - соціальна психіатрія, яка б допомагала душевно хворим за межами стаціонару.

Підтримувати себе психічно недужі у звичайному житті можуть ліками. Забезпечувати вітчизняними препаратами держава має безкоштовно, та оплачувати половину вартості імпортних пігулок. Однак в поліклініках психічно хвворих лікувати просто нічим.

За словами голови Кримського осередку ГО користувачів психіатричної допомоги Андрія Федосова, він вже попередив Мінохорони здоров`я, що невдовзі в Україні може статися соціальний вибух: "Пацієнти стануть не керовані, самі себе вони стримати не можуть. Вибачте, це їхній стан".

Натомість людина, яка має постійну терапію якісними ліками, може десятками років не потрапляти до стаціонарів і не відчувати загострення.

На це у держави немає грошей, проте вона витрачає їх на довічне примусове лікування, тих, кого визнали і ще тільки визнають неосудними. У світі підрахували, лікувати і супроводжувати психічно недужих утричі дешевше, ніж утримувати лікарні, в'язниці та інтернати. Ці спецустанови в Україні заповнені вщент, бо система лише помножує тяжко психічно хворих.

Читайте також:

На Житомирщині педофіл зґвалтував шестирічну дівчинку на очах у братика

У Криму чоловік зарізав хлопчика, який грався в пісочниці

У Чернігові псих з лопатою вбиває людей: три жертви за одну ніч

ВідеоДва звірячі напади на дітей за один тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: