В Україні збирають підписи, щоб захистити право на акції протесту

Правозахисники стверджують, що новий закон пнро мирні зібрання дозволить застосовувати репресивні методи щодо учасників мітингів і демонстрацій.

В Україні розпочався збір підписів під зверненням до керівництва Верховної ради з вимогою не допустити ухвалення нової редакції закону про мирні зібрання. На думку правозахисників, цей законопроект узаконює репресивні методи щодо учасників мітингів і демонстрацій.

Про це у своєму блозі повідомив громадський діяч Михайло Лебедь.

Автори звернення вимагають перенести розгляд законопроекту №2450 та направити документ, підготовлений до другого читання, до Венеціанської комісії. Також у зверненні наголошується на необхідності провести парламентські слухання щодо даного законопроекту за участі представників громадських правозахисних організацій.

У зверненні нагадується, що 17 червня Верховна рада розглядатиме у другому читанні та в цілому проект Закону "Про порядок організації і проведення мирних заходів" (№2450).

"Норма законодавчої ініціативи про повідомлення про захід не менше ніж за 4 дні до його проведення, по суті, встановлює "дозвільний" порядок проведення мітингів всупереч визначеному Конституцією - "повідомчому", - йдеться у зверненні.

"Законопроект також фактично унеможливлює проведення спонтанного мирного заходу (стихійний протест і т.п.). Чотирьох днів, як показує практика, достатньо, щоб корумпований суд під будь-яким приводом заборонив людям збиратися. Тому ніякі зібрання, проти яких заперечує влада, ви провести не зможете", - зазначають автори звернення.

"Подібні антидемократичні закони вже діють, зокрема, в Росії, Казахстані та Білорусі, де їх систематично використовують проти як громадських активістів та і звичайних громадян. Варто також підкреслити, що репресивні норми законопроекту де-факто діють в деяких містах України вже зараз, що свідчить про наступне - влада має чіткий та послідовний план наступу на громадські свободи. Тому ймовірність прийняття законопроекту № 2450 17 червня є досить високою", - наголошується у зверненні.

Ознайомитись з текстом звернення і поставити під ним свій підпис Ви можете тут

Читайте також:

Українцям загрожує втрата права на мирні зібрання

ПР розповіла, хто може забороняти демонстрації

"Беркут" затримав учасників мітингу проти Януковича

Опозиції заборонили мітингувати під час звернення Януковича до народу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: