В Україні збираються боротися із піратством законом про підтримку кіно

Своєю чергою, в Інтернет-асоціації виступили категорично проти документу.

У 2015 році в Україні зафіксували понад дві тисячі випадків піратства.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.19:30, частково вирішити проблему з піратством може закон про державну підтримку кіно в Україні.

"Ми хочемо побороти піратство, зокрема, те піратство, яке стосується безпосередньо кінематографу і аудіо-, відеопродукту, адже закон стосується перш за все цього. Щоб був механізмом його припинити", - стверджує народний депутат України Микола Княжицький.

У законопроекті "Про державну підтримку кіно", що його Рада ухвалила у першому читанні, є норма про піратів. Правовласник зможе письмово вимагати заблокувати вкрадений у нього файл. Якщо той, хто його розмістив виступає проти - він може оскаржити рішення в суді. У разі програшу буде зобов'язаний сплатити штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Своєю чергою, в Інтернет-асоціації виступили категорично проти документа. В організації вважають, що, якщо той, хто розмістив нелегальний контент, переховується чи не відповідає, тоді правовласник може звернутися до власника серверів чи провайдера. Згідно з ухваленим рішенням, буде підстава для заблокування файлу. Інтернетники певні, що все потрібно робити за судовими рішеннями. "Повинен йти до суду і там своє право підкріпити. Якщо він ним не скористався або суд його не підтримає, то відповідний контент буде розблоковано", - зазначив Олександр Ольшанський, глава холдингу "Інтернет-Інвест" та агентства "Ольшанський та партнери".

Серед учасників ринку та експертів є побоювання, що під виглядом боротьби із піратством  роботу провайдерів можуть повністю заблокувати. Представники правовласників зазначили, що саме за такими репліками й сховані інтереси піратів, тому що у виробників контенту сьогодні немає механізму впливу на піратів, які щорічно заробляють на українцях десятки мільйонів доларів.

"Ми маємо певну протидію і нерозуміння з іншої сторони - це телекомринок, можливо, якісь особи, які представляють інтереси піратів", - зазначив заступник генерального директора "1+1 медіа" з правових питань В'ячеслав Мієнко.

Наразі медійники самотужки боряться з піратством. У 2013 році була започаткувана ініціатива "Чисте небо". Її завдання - прибрати піратський контент із мережі. Перші перемоги, у цьому, кажуть, уже є. "Більшість рекламодавців із першої десятки відмовилися розміщувати рекламу на сайтах піратів. Ми вважаємо це шляхом. Як тільки вони припинять отримувати за крадене гроші - вони не зможуть забезпечувати сервіси", - переконує Віталій Чирков, представник асоціації "Чисте небо".

При цьому повноцінний закон дозволить виробникам краще захищати свої права. "Виробники інформаційного контенту сьогодні фактично залишені сам на сам із піратами. Останні, не витрачаючи ні копійки, використовують чужий дорогий продукт. Фактично це – крадіжка, за яку зараз покарати майже неможливо. Законопроект, про який йдеться, дає можливість зробити боротьбу з піратами системним процесом. Крім того, цей законопроект у перспективі дасть медіа більше свободи. Коли ми говоримо про свободу ЗМІ, то маємо розуміти, що її дає фінансова незалежність від інвесторів. Пірати, своєю чергою, заважають редакціям монетизувати контент", - заявила Катерина Коберник, керівник проекту ТСН.ua.

Не всі головні редактори ЗМІ ще зрозуміли прописаний у законопроекті 3081-д механізм боротьби із онлайн-піратством. Але ті, які розібралися у ньому, цензурної загрози не вбачають. Так, керівник новинного сайту "Факти.ICTV" зазначила: "Це перший законопроект, у якому чітко прописана процедура захисту авторського права для інтернет-ресурсів. За законом 3081-д, якщо ми не знаємо, хто власник ресурсу, який порушив наші авторські права, ми маємо право звернутися до інтернет-провайдера, у якого є вся інформація про даного "пірата". Так працює вся Європа, і  ми стали до неї на крок ближче у цьому напрямку".

Анатолій Яворський, головний редактор інформаційних проектів "24" констатує, що законопроект 3081-д – дуже важливий і необхідний крок у сфері правового регулювання на ринку електронних медіа. "Зокрема, щодо питання боротьби з піратством в мережі Інтернет. Це особливо важливо для засобів масової інформації, які є виробниками контенту, які відповідають за контент, на відміну від телекомунікаційних операторів та провайдерів", - повідомив він. 

Наступного тижня відбудеться спеціальна зустріч та консультативні сесії для головних редакторів українських інтернет-ЗМІ, організатором яких виступлять #КіноКраїна, "Чисте небо", інші розробники документу. На ній буде представлений механізм боротьби із нелегальним поширенням контенту в Інтернеті.

ВідеоЗа минулий рік в Україні зафіксували понад 2 тисячі випадків піратства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: