В Україні згадали Чорнобильську трагедію: враження очевидців

В понеділок у різних містах України збиралися люди аби вшанувати пам'ять тих, хто допомагав у ліквідації Чорнобильської трагедії.

26 квітня в Україні згадували Чорнобильську катастрофу 1986 року. У різних містах збираються люди аби вшанувати пам'ять тих, хто допомагав у ліквідації. Одними з перших на місці катастрофи опинилися міліціонери. Їх рідко згадують серед ліквідаторів, але саме їм довелося наводити лад у всесоюзній катастрофі, часто самим не розуміючи, що відбувається.

Свідки трагедії на ЧАЕС згадали свої відчуття: "Я підіймаюсь до себе в кабінет і такий грім. Між першим і другим поверхом висить плафон так він аж захитався. Думаю - ну слава богу завтра на дачі поливать не треба", - розповів лейтенант Колпак Леонід.

За кілька хвилин лейтенант Ковпак уже завів свій мотоцикл і поїхав обстежувати атомну пожежу. На місці був уже хвилин за 15 після вибуху. Каже на станції ще було спокійно. Навіть атомники не встигли усвідомити що сталося.

Колишній військовий, згадав курси хімічної безпеки. Загнав у будинок кількох нічних витріщак і поїхав у Прип'ять шукати керівництво та протигаз. Його вже зранку наказали зняти КДБісти, аби не лякати жителів міста.

Керівник міліції з очільником КДБ Прип`яті просто жартували. Вони ще півночі спокійно просиділи в офісі станції, поруч з охопленим вогнем реактором, переконуючи розбуджене посеред ночі керівництво в Києві та Москві що ядерна пожежа їм не наснилася.

Евакуація міста атомників розпочалАся вже 27-го увечері. У Прип`ять заїхали півтори тисячі автобусів і виїхали, залишивши спорожніле місто.

Усвідомлення масштабів катастрофи приходило із втратою відчуття безпеки у членів високих московських комісій. Виїжджаючи із Чорнобиля генерали та партійці скидали та палили свої вишукані костюми, дозиметри показували треба вивозити людей із 10-ти, а потім і 30-кілометрової зони.

Вони вивозили людей, ловили мародерів, перекривали трасу для тисяч вантажівок із цементом свинцем та залізом ,охороняли будівництво сторіччя - атомного саркофага над Чорнобилем. Самі без масок та протигазів здивованими поглядами проводжали колони БТР військ хімічного захисту.

Більше детально дивіться у сюжеті ТСН:


Читайте також:

Життя у зоні відчуження ЧАЕС

Україна платитиме за Чорнобиль ще 100 років

Під Києвом планують побудувати могильник ядерних відходів

В Україні вибухають десятки "маленьких Чорнобилів"

ВідеоВорог-невидимка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: