Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні зі скандалом можуть обмежити права УПЦ Московського патріархату

Депутати розглянуть законопроект, який регулює діяльність керованих з РФ релігійних структур.

Верховній Раді пропонують обмежити права релігійних організацій, чиї керівні органи містяться в Росії. Законопроект, який в Українській православній церкві Московського патріархату встигли назвати дискримінаційним, внесли десятеро депутатів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Богдан Лісоруб після контузії проходить реабілітацію в київському шпиталі. Боєць батальйону "Айдар" у зоні АТО провів три роки. Він каже, що боротися там доводилося не тільки з бойовиками та російськими окупантами. Ворогом Богдан називає і настоятеля місцевого храму Трьохізбенки отця Олександра.

"Він не приходив, він народ присилав, щоби нас звідти вигнали. Проти нас народ налаштовував. Деколи він з дзвону, пару разів ми бачили, як із села ліхтариком подавав сигнали – САУ у Слов'яносербську стояли. Танчики у них там були. Так вони нас обстрілювали після цього", - пригадує боєць.

Настоятеля "айдарівці" здали СБУ. Але за три тижні його відпустили. І таких історій на східному фронті сотні. До прикладу, в Ізвариному місцеві батюшки відкрито благословляли терористичних найманців.

За збігом обставин, усі такі приклади стосуються священиків Московського патріархату. Але там покарали лише одного – отця Володимира Морецького зі Слов'янська. Іще 2014 року він вступив до лав бойовиків і вбивав українців. Його взяли в полон, а згодом бойовики його забрали в обмін на українських бійців. У "ДНР" його нагородили зіркою героя. Церкву обурило лише те, що він брав до рук зброю – і його відсторонили од служби. Тимчасово, поки не покається.

Відео Депутати хочуть обмежити права релігійних організацій, чиї керівні органи знаходяться в РФ

На третій рік війни нардепи вирішили взяти під контроль діяльність релігійних організацій, центри яких розташовані в Росії. Законопроект назв церков не містить, але в Українській православній церкві Московського патріархату вже назвали його спрямованим проти них.

"Ця ідея законопроекту, ідея певних депутатів, окрім негативу, не принесе нічого для України. По-перше, там є явні ознаки дискримінації. Там є ознаки втручання держави в справи церкви", - наголосив речник УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич.

У законопроекті основні пункти: релігійні організації з керівними органами в Росії укладають із державою угоду про визнання і повагу до суверенітету України та її територіальної цілісності, узгоджують призначення вищих сановників, а також візити священиків із країни-агресора.

"Деякі громади церковні, керівні органи яких знаходяться в країні, яка, фактично, веде з Україною війну, провадять диверсійну роботу проти України, агітаційну роботу проти України, називають цю ФСБшну операцію, цю військову операцію Путіна проти України "братовбивчою війною", - каже один із авторів законопроекту нардеп Олег Медуниця.

"Ми ні в якому разі не кажемо, що треба заборонити церкви. Неможна казати, що ось ці прихожани УПЦ МП, що увесь клір, усі батюшки – вони там промосковські. Ні в якому разі. Але керівництво. Деякі елементи керівництва церкви", - підкреслив співавтор проекту депутат Сергій Висоцький.

Релігієзнавці називають законопроект більш ніж демократичним і згадують, у самій Росії під час воєн із Німеччиною лютеранських священиків узагалі висилали до Сибіру.

"І держава повинна сурово слідкувати, щоби Московський патріархат не проводив шпигунської діяльності", - вважає релігієзнавець Андрій Ковальов.

А предстоятель Української православної церкви Київського патріархату заявляє, що звичайні парафіяни навіть не відчують змін.

"Вони тим самим не обмежують свободу релігії, свободу совісті. Тобто ці священники і віруючі будуть ходить у свої храми, їх не буде ніхто обмежувати. Але керівництво буде обмежено", - пояснив патріарх Філарет.

У Московському патріархаті свого незадоволення не приховують. Вони чекають на докази - задокументовані й доведені в суді. Усе інше не бачать або не хочуть бачити.

"Якщо священник порушує закон, чи закликає до сепаратизму, чи співпрацює із іноземними розвідками, будь ласка – СБУ є. Нехай встановлюється факт, суд. Є злочин, є кара", - наполягають в УПЦ МП.

У Росії тим часом панотцями-шпигунами, навпаки, хизуються. Про них навіть зняли фільм за назвою "Батюшки особливого призначення", у якому розповідають, як попи Російської православної церкви виконують надсекретні завдання в різних гарячих точках.

Цього року історичний глава української церкви Константинопольський патріарх прийняв президента Петра Порошенка. Владика Варфоломій пообіцяв молитися за Україну.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції